Zapraszamy do przejrzenia relacji i podsumowania karty wstępnej gali UFC 259.

135 lb: Dominick Cruz (23-3) vs. Casey Kenney (16-3-1)

Runda 1:

Błyskawiczne pójście po sprowadzenie w wykonaniu Dominicka Cruza, świetny sprawl Caseya Kenneya, podchwycona głowa. Walka powróciła do stójki, niskie kopnięcie Kenneya, ciosy pięściami. Zejście do boku w wykonaniu Cruza. Kopnięcia na tułów po stronie byłego mistrza kategorii koguciej, kolejne pójście po sprowadzenie, lecz nieudane. Zejście z sierpem, niskie kopnięcia starszego z Amerykaninów. Spora niecelność w poczynaniu Dominicka. Presja wywierana przez Kenneya. Wymiana ciosami na tułów. Kolejne wysokie kopnięcia w wykonaniu byłego mistrza kategorii koguciej. Middlekick, cios prosty Caseya.

Runda 2:

Szarża Kenneya, Cruz zagoniony na siatkę. Wewnętrzny lowkick zainkasowany przez Dominicka, kolejny raz ustawiony na siatce. Próba sprowadzenia w wykonaniu Cruza, po raz kolejny wybroniona przez rywala. Wymiana bokserska z obu stron. Kop na gardę w wykonaniu byłego mistrza kategorii koguciej. Kolejne zejście do nóg po stronie Dominicka, lecz nieudana. Sporo wysokich kopnięć Cruza, niskie ze strony Kenneya. Były mistrz kolejny raz zepchnięty pod siatkę. Cios za cios, celniejszy Casey. Zdecydowanie szybkościowo odstawał Cruz od przeciwnika. Szarża celnymi ciosami starszego z Amerykanów, dobra odpowiedź rywala. Następne nieudane sprowadzenie Cruza. Krzyżowy Dominicka, headkick. Gilotyna! Zabrakło jednak czasu na sfinalizowanie uchwytu Caseyowi.

Runda 3:

Cruz rozpoczął od kopnięć, lewy sierpowy, lecz niecelny. Próba sprowadzenia po stronie Dominicka. Kenney szukał gilotyny, boczna pozycja. Były mistrz kategorii koguciej na górze, lecz pod kontrolą przeciwnika znajdującego się na plecach. Próby ataków na tułów Cruza. Kenney wstał, skarcił przeciwnika lewym sierpowym. Wymiany bokserskie bez gardy. Dobra akcja Cruza. Tym razem to Kenney poszedł po sprowadzenie, lecz nie wyczuł tempa. Udane sprowadzenie w wykonaniu Dominicka. Próba trójkąta nogami Caseya, nieudana. Próba podniesienia z ciosami, lecz każda kończyła się akcją ofensywną rywala z pleców. Kilka uderzeń z góry byłego mistrza kategorii koguciej.

Sędziowie niejednogłośnie wskazali Dominicka Cruza jako zwycięzcę pojedynku, punktując 30-27, 29-28, 28-29.

135 lb: Song Yadong (16-5-1) vs. Kyler Phillips (9-1)

Runda 1:

Kyler Phillips mocno ruszył na przeciwnika, próbując obrotówki. Szarża ciosów w wykonaniu Amerykanina. Dobre poruszanie się po klatce. Dobry jab Songa Yadonga. Kolejna szarża Kylera, sporo ciosów dochodziło do głowy Chińczyka! Obrotówka na korpus zawodnika z USA. Niskie kopnięcie Kylera. Wymiana dwa ciosy za dwa ciosy. Obrotówka za obrotówkę, celniejszy Song. Middlekick Yadonga, kontra lewym krzyżowym Phillipsa. Lewy, prawy Amerykanina, w kontrze na kopnięcie. Latające kolano Yadonga. Wejście w lowkick Chińczyka i sprowadzenie w wykonaniu Phillipsa, rywal jednak szybko uciekł do stójki. Podbródkowy Yadonga i ciosy na korpus! Klincz pod siatką zainicjowany przez zawodnika z USA, Yadong zerwał z ciosami. Phillips zasypał przeciwnika ciosami na zakończenie rundy.

Runda 2:

Niskie kopnięcie Phillipsa, ciosy na głowę Yadonga. Headkick Kylera. Szarża Chińczyka, wymiana pod siatką, z obu stron doszły celne ciosy do celu, choć lepsze ze strony Songa. Obrotówka Amerykanina, która weszła w splot, po której ugięły się lekko nogi pod przeciwnikiem. Yadong w natarciu, wymiana ciosu za cios. Lowkick zawodnika z USA. Hak z wykrocznej nogi po stronie Phillipsa. Kontry zawodnika z Chin. Łokieć w bliskim dystansie Kylera. Próba klinczu Phillipsa, lecz dobrze wybroniona przez rywala. Udane sprowadzenie idealnie w tempo w wykonaniu Kylera. Yadong w półgardzie, kontrolowanie barkiem. Chińczyk po błędzie popełnionym przez przeciwnika zdołał powrócić do stójki. Krótki hak spod siatki na tułów w wykonaniu Chińczyka.

Runda 3:

Próba sprowadzenia w wykonaniu Phillipsa, lecz nieudana, szybkie podniesienie do stójki po stronie Chińczyka. Szybka kombinacja ciosów na tułów po stronie Yadonga. Prawy Yadonga, nieprzygotowany lewy. Próba obrotówki na głowę w wykonaniu Amerykanina, lecz nieudana. Kyler na wstecznym, starał się odpowiadać niskimi kopnięciami i ciosami prostymi. Kolejne zejście po nogi po stronie Amerykanina. Dobre odwrócenie pozycji przez Chińczyka, kontrola i krótkie ciosy z góry. Próba balachy, po chwili skrętówki w wykonaniu Phillipsa, lecz nieskuteczne.

Sędziowie jednogłośnie wskazali zwycięstwo Kylera Phillipsa, punktując 3x 29-28.

125 lb: Joseph Benavidez (28-8) vs. Askar Askarov (14-0-1)

Runda 1:

Agresywniej rozpoczął Joseph Benavidez. Kopnięcia i ciosy, sporo uderzeń celowanych w tułów. Askar Askarov ze wstecznego, odpowiadał pojedynczymi uderzeniami. Lowkick Amerykanina, szarża. Dobry krzyżowy Rosjanina, zainkasował jednak dwa dobre uderzenia. Frontkick na tułów Askarova. Amerykanin miał problemy z wyczuciem dystansu w biciu kombinacji. Ciągłe szachowanie pozycjami z obu stron. Lewy sierpowy Josepha. Próba zwarcia w klincz po stronie zawodnika z Rosji, lecz nieskuteczna. Niskie kopnięcie Askarova, kontra identyczną akcją przeciwnika. Ładna kombinacja obszernych sierpowych zakończoną hakiem w wykonaniu zawodnika z USA. Próba zapaśnicza Askarova poprzedzona ciosami w stójce, zajęcie pleców oponenta. Próba zerwania chwytu przez Amerykanina, lecz nieskuteczna. Walka o powrót do stójki po stronie Josepha, lecz nieskuteczna na skutek dobrej kontroli przeciwnika.

Runda 2:

Kopnięcia Askarova, próba wysokiego w wykonaniu Benavideza. Bijatyka pod siatką! Askarov zasypany uderzeniami, dobrze skontrował zapędy agresji rywala Rosjanin! Amerykanin podłączony, walka na środku klatki, wymiany. Zajęcie pleców przez zawodnika z Rosji, grzmotnięcie o ziemię. Klejenie się do pleców Benavideza, próba sprowadzenia za wszelką cenę. Udana, choć Joseph szybko wrócił, został ponownie grzmotnięty o ziemię. Amerykanin rozciągnięty na plecach. Benavidez zdołał wstać, był jednak stale kontrolowany pod siatką. Askarov ponownie obalił rywala z klinczu. Po powrocie do stójki, Askar umieścił serię celnych uderzeń na twarzy przeciwnika.

Runda 3:

Wysokie kopnięcie Askarova. Nieprzygotowana szarża Amerykanina, niecelna. Praca jabem Askarova z odwrotnej pozycji. Krzyżowy na tułów po stronie Josepha, Rosjanin zasypał rywala gradem ciosów. Mocno rozbita twarz Amerykanina. Benavidez za wszelką cenę, z nutką desperacji odwrócić losy pojedynku. Przeciwnik był jednak szybszy, gdy szarżował z ciosami, odbijał się od przeciwnika. Niskie kopnięcie zawodnika z USA, klincz przeciwnika z Rosji.

Sędziowie jednogłośnie wskazali Askara Askarova jako zwycięzcę walki, punktując 2x 30-27, 30-26.

125 lb: Rogerio Bontorin (16-3) vs. Kai Kara-France (22-9)

Runda 1:

Wzajemne badanie na środku oktagonu, bardziej ruchliwy Kai Kara-France. Wewnętrzny lowkick Nowozelandczyka. Szarża Rogerio Bontorina. Próba kopnięcia Brazylijczyka, lewy Kara-France’a. Wyniesienie w wykonaniu zawodnika z Brazylii, szybkie zapięcie trójkąta nogami na tułowiu. Szukanie przełożenia ręki pod brodą Nowozelandczyka. Kai zdołał powrócić do stójki, stale natomiast miał zapięty „plecak” w postaci Rogerio. Próba slama, walka ponownie w parterze. Kolejny powrót do stójki, gdzie Kara-France mocno ruszył na przeciwnika, traktując go wieloma ciosami! Świetny podbródkowy i prawy, Brazylijczyk na deskach! Ostanie sekundy, koniec walki