Analiza i typowanie walki Jotko vs. Anders. Na kogo warto postawić?

657

Pierwszy Polak, który wejdzie do klatki UFC po przerwie związanej z pandemią koronawirusa – Krzysztof Jotko – zmierzy się z Erykiem Andersem na sobotniej gali UFC w Jacksonville. Skoro taka wyjątkowa okazja, to i typowanie od nas będzie nieco inne, niż zwykle. Poniżej znajdziecie analizę i typowanie walki trenera Tomasza Jeruszki z  MMATADORES KCE. Dorzucamy też oczywiście – jak zawsze – kursy od eFortuny.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Trener Tomasz Jeruszka: Krzysztof Jotko vs Eryk Anders, czyli break-dance vs futbol amerykański. Krzysiek zaczął treningi od gimnastycznej formy tańca, co często pokazuje w klatce po zwycięstwie, Eryk grał w futbol. Dziś obaj są zawodnikami UFC w dość podobnej sytuacji – obaj po serii trzech porażek odbili się dwoma zwycięstwami i teraz obaj potrzebują trzeciego.

Na papierze lekkim faworytem wydaje się być Amerykanin, który ostatnie porażki zaliczał po pełnych 3 rundach, natomiast nasz rodak dwukrotnie kończony był ciosami. Do tego „Ya Boy” przegrał z samym Lyoto Machidą, ale przez niejednogłośną decyzję, a w ostatniej walce pokonał pogromcę Oskara Piechoty.

Stylowo rzuca się w oczy przewaga siłowa i zapaśnicza Andersa, a z drugiej strony Krzysiek po swojej stronie będzie miał szybkość, poruszanie się i lepszą technicznie stójkę. Obaj maja więc swoje atuty, żeby wygrać tą walkę, a w takiej sytuacji zdecyduje plan taktyczny i przygotowanie. I to moim zdaniem przeważy szalę na stronę Polaka – w klubie w którym się przygotowuje treningi prowadzone są teraz w małych grupach, trenerzy bardziej skupiają się na pojedynczych zawodnikach.

Jotko to niewygodny mańkut, jeśli utrzyma czujność to dzięki szybkości i pracy na nogach będzie budował przewagę ciosami, utrudniał obalenie, a z parteru powinien być w stanie uciekać. Niepokoi mnie trochę tendencja Krzyśka do rozpoczynania akcji kopnięciami okrężnymi, a już wspomniany wcześniej Lyoto Machida przekonał się, że to zły pomysł, gdy walczy się z Andersem. Myślę jednak, że trenerzy Krzyśka przewidzieli to w game planie, dlatego w tym pojedynku postawię na zwycięstwo Krzyśka przez decyzję.

Tymczasem kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Jotko: 1.67
Anders: 2.20

Jeśli chcesz obstawić pojedynki gali UFC Jacksonville 2, zajrzyj koniecznie TUTAJ lub kliknij w banner poniżej.