Conor McGregor o wyniku walki Jędrzejczyk vs. Zhang na UFC 248: „Zła decyzja”

1386
źródło: Dave Fogarty, Facebook

Minionej nocy w Las Vegas odbyła się gala UFC 248, gdzie zobaczyliśmy wiele świetnych starć. Zdecydowanie najlepszym pojedynkiem tego wydarzenia była walka na szczycie wagi słomkowej kobiet, gdzie po fenomenalnej batalii Weili Zhang (21-1) pokonała przez niejednogłośną decyzję naszą rodaczkę Joannę Jędrzejczyk (16-4).

Ta konfrontacja już jest określana jako najlepsza walka w całej historii kobiecego MMA. Wiele osób jednak nie zgadza się z punktacją w tym boju i uważa, że to Polka powinna zostać zwyciężczynią w tej potyczce.

Jedną z tych osób jest były mistrz w wadze piórkowej oraz lekkiej Conor McGregor (22-4), który zamieścił na ten temat wpis na swoim twitterowym koncie:

„Niesamowity pojedynek! Błędna decyzja.”

„Była bardziej aktywna i precyzyjna i więcej jej ciosów dochodziło celu. Czego jeszcze potrzebujesz? To był niesamowity pojedynek. Zhang jest wspaniałą zawodniczką, ale to Joanna jest mistrzynią w moich oczach.”

Nie tylko McGregor jest pod wrażeniem przebiegu walki. Zawodnicy UFC z całego świata przesłali gratulacje i wyrazy podziwu dla obu zawodniczek. W zachwytach nad co-main eventem UFC 248 rozpływał się także prezes organizacji podczas konferencji prasowej:

To zdecydowanie była taka walka, w 100 procentach. I wydaje mi się, że macie takie samo uczucie. Mój telefon świrował w czasie tej walki. Wszyscy do mnie pisali twierdząc, że to najwspanialsza walką, jaką widzieli.

powiedział Dana White.

Zobacz także: Najlepsza zawodniczka w historii tej dywizji – Dana White rozpływa się w zachwytach nad Joanną Jędrzejczyk

źródło: Twitter