KSW w tym roku zaserwowało nam swoisty „triathlon”, czyli serię trzech gal w przeciągu 8 tygodni. Zobacz, którą fani wybrali jako tę najlepszą.
Trzeba przyznać, że takiego natłoku gal KSW jeszcze nie było w 15-letniej historii organizacji. Zaczęło się w Łodzi, 23 marca, galą KSW 47, a skończyło na KSW 49 18 maja.
W 8 tygodni KSW wyprodukowało 3 gale, w 3 różnych miastach, debiutując przy tym w Lublinie, galą prezentowaną w otwartym Polsacie. Niestety znamy tylko wyniki oglądalności właśnie tej gali, ponieważ wyniki sprzedaży PPV nie są ujawniane przez organizację. W związku z tym możemy jedynie porównywać wyniki KSW 48 do KSW 43, a te były nieco słabsze. Warto jednak dodać, że na karcie gali w Lublinie znalazło się aż 8 debiutantów.
Łącznie podczas tych gal odbyły się 4 walki o pas, 2 pasy zostały obronione, a 2 znalazły nowych właścicieli.
Poprosiliśmy fanów na grupie facebookowej MMA Polska & Świat o wskazanie najlepszej ich zdaniem gali w pierwszym półroczu 2019 roku. Wyniki prezentują się następująco:
KSW 47 – 15 głosów
KSW 48 – 131 głosów
KSW 49 – 438 głosów
Trzeba przyznać, że przewaga majowej gali jest miażdżąca. Pytanie czy powodem nie jest opublikowanie ankiety na kilka dni po samym wydarzeniu, a może faktycznie magia Ergo Areny nadal działa?
Podczas gali KSW 49 na szali były aż 2 pasy, zmierzyli się na niej również były mistrz Karol Bedorf i były zawodnik UFC – Damian Grabowski. Po zwakowaniu pasa przez Mameda Khalidova, Michał Materla i Scott Askham dostąpili zaszczytu walki o to trofeum, a Roberto Soldić po raz pierwszy obronił pas wagi półśredniej, po tym jak odebrał go Dricusowi Du Plessisowi. Warto dodać, że na tej gali tylko dwóch Polaków zwyciężyło w starciu polsko-zagranicznym na 8 takich zestawień. Byli nimi Leszek Krakowski i Martin Zawada.
Jak będzie wyglądała druga połowa roku, która zwiastuje kolejne 3 gale? Prolog 14 września w Londynie…















![MMA Replay: Patryk Kaczmarczyk analizuje zwycięstwo nad Soldaevem – „Wiedziałem, że go złamię” [WYWIAD]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2026/01/Miniaturka-MMA-Replay-v1-kopia-218x150.webp)
![MMA Replay: Adrian Bartosiński analizuje swoją walkę z Andrzejem Grzebykiem – nowy format dla fanów MMA [WYWIAD]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/12/maxresdefault-218x150.webp)
![Wzór na MISTRZA z Michałem Sobiechem #5 | Przygotowanie mentalne i fizyczne – rola adaptogenów [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/05/maxresdefault-218x150.jpg)
![Wzór na MISTRZA z Michałem SOBIECHEM #4 | MMA | Dieta | Doping | Suplementy | KSW 105 [PREMIERA o 19:00]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/04/maxresdefault-2-218x150.webp)
![MMA TuNajt #320 | TYPOWANIE XTB KSW 105 + przegląd kursów FORTUNY [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/05/MMA-TuNajt-320-218x150.png)






