Solidna karta walk, pasy mistrzowskie na szali i kilka znaków zapytania. Dziś wieczorem we Wrocławiu dwunasta już gala FEN. Sprawdźcie nasze redakcyjne typowanie przed sama galą.

Davy Gallon vs Michał Michalski

Michał: Pamiętam jeszcze Michalskiego w walce z Pawłem Obrzutem na pamiętnej gali PROMMAC. Nic wtedy nie zwiastowało że zawodnik ten eksploduje takim talentem. Michalski w FEN radzi sobie wyśmienicie. Przed nim jednak nie lada wyzwanie, gdyż Gallon to półka wyżej niż Radziszewski czy Błachuta. Wydaje się jednak że młody wiek i ciągły progres Michała pozwoli mu na zwycięstwo i w tym pojedynku udowadniając że nie tylko dla Romana Szymańskiego dystans dwudziestu pięciu minut nie jest straszny. Michał Michalski decyzja.

Typujący: Gallona: Damian, Marek

Typujący Michalskiego: Michał, Mariusz, Paweł, Patryk, Szymon

Przemysław Mysiala vs Marcin Zontek

Michał: Doskonale znany fanom FEN-u, Zontek kilkukrotnie świetnie pokazał się z dobrej strony. Mysiala w ostatnich latach walczył dosyć rzadko. Mimo tego iż doświadczenie obaj mają podobne, to jednak regularność startów, duży event, telewizja będą działały na korzyść Zontka  i to w nim upatruję faworyta tego starcia. Marcin Zontek TKO 2 runda.

Typujący Mysiale: Szymon, Paweł, Patryk, Marek

Typujący Zontka: Mariusz, Michał, Damian

Paweł Pawlak vs Igor Fernandes

Marek: Niezbyt długa była przygoda Pawła w UFC. Jak można było się domyślać, po wylocie trafi do jednej z polskiej organizacji. Padło na FEN. W debiucie dostaje doświadczonego Brazylijczyka Fernandesa, specjalisty od poddań. Pawlak jest zdecydowanie mniej doświadczony i sądzę, ze to będzie miało duży wpływ na walkę. Jeżeli nie zaliczył jakiegoś wielkiego progresu od czasu UFC przypuszczam, że i on zostanie poddany przez Igora. Igor Fernandes przez poddanie, 2 runda.

Typujący Pawlaka: Szymon, Patryk, Damian, Michał

Typujący Fernandesa: Paweł, Mariusz, Marek

Wojciech Janusz vs Michał Oleksiejczuk

Michał: Janusz dużym faworytem. Berserker mimo mniejszego doświadczenia walczył z lepszymi zawodnikami niż Oleksiejczuk. „Kulka” to spory talent o którym głośno się  mówi. Oleksiejczuk także należy do prospektów, jednak rekord budowany na Dobjasach tego świata mówi sam za siebie. Wojciech Janusz, decyzja.

Typujący Janusza: Marek, Mariusz, Michał. Patryk, Paweł, Damian, Szymon

Typujący Oleksiejczuka:

Adam Golonkiewicz vs Elias Caiffa

Mariusz: O ile od jakiegoś czasu Albania kojarzy mi się całkiem pozytywnie, tak nie mam zupełnie wiary w tamtejsze talenty, nawet jak szlifowane we Włoszech, który na tle pozostałych państw Starego Kontynentu stoi słabo. Adam dał wystarczająco wiele powodów, aby dostać wielki kredyt zaufania. Moim zdaniem wielopłaszczyznowy i świetnie przygotowany do tej pory fizycznie Polak odeśle swojego rywala tam skąd przybył, jeśli ten w ogóle się pojawi, bo póki co ważenie opuścił… Adam Golonkiewicz, TKO, runda 2.

Typujący Golonkiewicza: Marek, Mariusz, Michał. Patryk, Paweł, Damian, Szymon

Typujący Caiffa:

Mateusz Głąb vs Michał Miłek

Michał: W zasadzie walka ta to loteria. Obaj maja po jednej wygranej w rekordzie, obaj występowali już na FEN-ie, obaj kończyli walki przez poddanie. Bardziej jednak zapamiętałem występ Michała Miłka. Z pewnością dlatego, iż walczył ze znanym z „Warsaw Shore” Alanem Kwiecińskim. Miłek w tej walce zrobił małe seminarium Alanowi co było niezwykle miłe dla oka. Dlatego też Miłek wygra według mnie decyzją.

Typujący Głąba: Marek, Mariusz, Patryk, Paweł, Damian, Szymon

Typujący Miłka: Michał

Jakub Boczek vs Mateusz Strzelczyk

Paweł: Po raz kolejny dostaje do typowania zestawienie, po którym zupełnie nie wiem, czego się spodziewać. W walce zmierzy się dwóch solidnych polskich „średniaków”, którzy poziomem sportowym nie wybijają się ponad przeciętność, jednak ich nazwiska coś już na scenie znaczą. Mateusz Strzelczyk w ostatnich sześciu pojedynkach wygrywał tylko raz, Jakub Boczek natomiast ma passę trzech zwycięstw. Na pierwszy rzut oka to właśnie ten drugi wydaje się być faworytem tej walki, jednakże patrząc na poziom rywali obu zawodników w ostatnich występach, widać ogromną przepaść. Wydaje mi się, że to właśnie dlatego Mateusz Strzelczyk powróci do rodzinnego Opatowa z tarczą, kończąc w piątkowy wieczór dobrą passę gospodarza. Strzelczyk decyzja.

Typujący Boczka: Szymon, Patryk, Damian, Marek

Typujący Strzelczyka: Michał, Mariusz, Paweł