To, że Karolina Kowalkiewicz przygotowuje się do następnego występu wiadomo już nie od dziś. Jej przyszła rywalka będzie się musiała jednak mocno postarać, ponieważ jak widzimy w mediach społecznościowych łodzianki – w treningu towarzyszy jej była mistrzyni, Joanna Jędrzejczyk.  

Karolina Kowalkiewicz (12-6) po raz ostatni zameldowała się w oktagonie, w lutym minionego roku. Skrzyżowała wówczas rękawice z Chinką, Xiaonan Yan (13-1), aczkolwiek ostatecznie musiała uznać jej wyższość, jednogłośnie przegrywając na kartach sędziowskich. Z pewnością nie najlepiej będzie wspominać ten pojedynek, ponieważ nie dość, iż zanotowała czwartą porażkę z kolei, to jeszcze nabawiła się poważnej kontuzji, która wyeliminowała ją z gry na dłuższy czas.

Zobacz także: „Straszą mnie, że mogę stracić wzrok” – Karolina Kowalkiewicz nie może teraz wracać do Polski, przejdzie poważną operację

Teraz – na szczęście – wszystko jest już w porządku i Polka może spokojnie trenować do kolejnej walki. Na ten moment nie jest znany dokładny termin startu, jednak możemy spodziewać się jej ponownie w oktagonie, w okolicach czerwca/lipca.

Oczywiście Kowalkiewicz miała w przeszłości okazję skonfrontować się z Joanną Jędrzejczyk (16-4). Dwie Polki, walka o pas, Madison Square Garden – starcie to wywoływało ogromne emocje w kibicach znad Wisły. Finalnie jako zwyciężczyni klatkę opuściła ówczesna czempionka, dla której była to jednocześnie czwarta udana obrona tytułu.

Źródło: Instagram/Karolina Kowalkiewicz