Na zakończonej niedawno gali ONE Championship: Dawn of Valor  odbyło się wiele ciekawych pojedynków. W jednym z nich John Lineker (32-9) udanie zadebiutował w organizacji One Championship pokonując przez decyzję Muina Gafurova (16-3).

Pojedynek rozpoczął się od niezwykle mocnego niskiego kopnięcia w wykonaniu Brazylijczyka które zachwiało równowagą rywala. Obaj panowie starali się wyczuć dystans starając się znaleźć lukę w obronie przeciwnika. Mimo niewielkiej ilości wyprowadzonych ciosów. Podczas jednej z szarż Gafurova jego rywalowi udało się skontrować i zadać kilka ciosów w tym celne kolano na tułów. Po ponad połowie regulaminowego czasu pierwszej odsłony tego starcia „Tajik” trafił swojego świetną serią co otworzyło drogę do kilkusekundowej wymiany ciosów z obu stron.

Po udanej obronie obalenia ” Hands of Stone” dosięgnął rywala świetnym kopnięciem na wątrobę które zachwiało Gafurovem, który został zepchnięty pod siatkę, gdzie zainkasował kilka uderzeń i jedno celne kolano na korpus. Po tej akcji to John przejął inicjatywę w tym boju i zmusił rywala do defensywy. Lineker był niezwykly celny jeżeli chodzi o ciosy sierpowy, które robiły wrażenie na reprezentancie klubu Xtreme Couture. Już do końca rundy sytuacja się nie zmieniła i to Brazylijczyk był stroną dominującą w tym momencie tej batalii.

W drugiej rundzie po kilkunastu sekundach  Gafurov poszedł po nogi i wpadł w gilotynę swojego rywala. Jednak po 30 sekundach uwolnił się z próby duszenia i trafił Johna dwoma celnymi łokciami w parterze. Po dłuższej chwili Lineker starał się wstawać lecz szybko znalazł się w klinczu pod siatką, gdzie był dociskany przez swojego przeciwnika, który z tej pozycji po raz kolejny obalił Brazylijczyka.  Po około 40 sekundach „Hand of Stone” znalazł okazję, na powrót do stójki.

W tym momencie walki obaj zawodnicy widocznie opadli z sił.  Jednak w mojej opinii to „Tajik” zachował więcej energii co pokazywał większą aktywnością i kilkoma próbami efektownych kopnięć. W swojej ostatniej akcji trafił krótkim lewym sierpowym po którym zepchnął rywala pod siatkę i starał się go obalić. Jednak nie udało mu się tego zrobić przed końcem rundy.

W ostatniej odsłonie obaj zaczęli po raz kolejny stójkowe szachy. Lineker idąc taktyką z pierwszej rundy zaczął spychać przeciwnika do defensywy i starać się trafiać rywala, ale nie był już tak samo celny jak kilka minut wcześniej. Brazylijczyk skupił się głównie na pojedyńczych ciosach sierpowych, które kilka razy doszły do celu. Gafurov po raz kolejny sprowadził swojego oponenta do parteru. „Hands of Stone” szybko wstał po siatce, gdzie został trafiony nielegalnym kolanem w krocze. Po krótkiej przerwie sędzia wznowił pojedynek. John konsekwentnie spychał „Tajika” do defensywy, lecz celnych ciosów było niezwykle mało z obu stron. Na około minutę przed końcem starcia Gafurov znów dociskał rywala pod siatką szukając sprowadzenia. Jednak po chwili panowie wrócili do stójki, gdzie nie wydarzyło się już nic godnego uwagi.

Sędziowie orzekli jednogłośne zwycięstwo Johna Linekera.

źródło: Youtube, One Championship