Były już mistrz kategorii półśredniej – Kamaru Usman, który podczas ostatniej gali UFC stracił mistrzowski pas wyznał, że planował skończyć Leona Edwardsa w piątej rundzie walki.
Po przegranej pierwszej rundzie – Kamaru Usman po raz pierwszy w karierze wylądował na plecach, będąc sprowadzonym przez Leona Edwardsa w rewanżowej potyczce, Nigeryjczyk zwyciężył na kartach punktowych trzy kolejne starcia. W piątej rundzie także wyrobił sobie przewagę do momentu feralnego wysokiego kopnięcia, które powaliło go pozbawionego nie tylko mistrzowskiego pasa, ale także przytomności.
W najnowszym wywiadzie udzielonym TMZ, Nigeryjczyk wyznał, że pomimo, iż do zakończenia walki pozostała zaledwie minuta – nadal liczył na skończenie Edwardsa i tego szukał, dlatego nie sprowadził walki do parteru, tylko utrzymywał ją w stójce.
Nie, nie jestem osobą, która po prostu chce wygrywać. Gdy walczę, wciskam gaz do dechy i nie patrzę na czas, który pozostał do końca.
Jestem gościem pełnym energii, kiedy słyszę syrenę, nadal chcę iść do przodu, a kiedy sędzia mówi 'Stop, idźcie do swoich narożników’ ja nadal mam ochotę iść naprzód. To jest właśnie sposób, w jaki walczę. Chciałem wygrać przed czasem, a to była po prostu piękna technika. Mogłem sprowadzić go do parteru, ale naprawdę szukałem skończenia i kiedy chciałem sobie to skończenie ustawić, tylko Bóg wie, co chciałem tak naprawdę ustawić, nie wyprowadziłem tego, kto wie jakie zniszczenia by to spowodowało i jakie obrażenia by otrzymał, to była po prostu piękna technika.
Najprawdopodobniej w niedalekiej przyszłości ujrzymy trzecie starcie pomiędzy zawodnikami. Usman dysponuje solidnymi argumentami, aby takowe otrzymać, choćby ze względu na fakt, że w przeszłości pokonał już Edwardsa, do momentu nokautu wyraźnie prowadził walkę na kartach sędziowskich a także była to jego szósta obrona pasa. Obaj zawodnicy optują za tym, aby trzecie starcie pomiędzy nimi odbyło się w Anglii, czyli na ziemi aktualnego mistrza.
Zobacz także: Dana White’s Contender Series 52 z udziałem Mateusza Rębeckiego. Gdzie i jak oglądać?



![Who’s next In The Cage [#4] Co dalej dla Rębeckiego po wojnie z Duncanem](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/07/whos-next-6-218x150.jpg)
![Who’s Next In The Cage [#3] Co dalej czeka zwycięzców z UFC Abu Dhabi](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/07/whos-next-5-218x150.jpg)










![Wzór na MISTRZA z Michałem Sobiechem #5 | Przygotowanie mentalne i fizyczne – rola adaptogenów [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/05/maxresdefault-218x150.jpg)
![Wzór na MISTRZA z Michałem SOBIECHEM #4 | MMA | Dieta | Doping | Suplementy | KSW 105 [PREMIERA o 19:00]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/04/maxresdefault-2-218x150.webp)
![MMA TuNajt #320 | TYPOWANIE XTB KSW 105 + przegląd kursów FORTUNY [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/05/MMA-TuNajt-320-218x150.png)
![MMA TuNajt #319 | OLEKSIEJCZUK z tarczą po UFC 314 | PIMBLETT gotowy na TOP 5? | Wywiad GAMROTA [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/05/MMA-TuNajt-319-218x150.jpg)
![MMA TuNajt #318 | HARATYK kontuzjowany – kto dla IBRAGIMA? | Zapowiedź UFC 314 [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/04/MMA-TuNajt-318-218x150.jpg)








