Jak podaje reporter ESPN – które ściśle współpracuje z UFC – Brett Okamoto, pojedynek Mackenzie Dern wraz z Mariną Rodriguez ma zwieńczyć zaplanowaną na dziewiątego października galę. Lokalizacja na ten moment pozostaje nieznana. 

„Według źródeł, starcie Mackenzie Dern vs. Marina Rodriguez ma zwieńczyć galę UFC, zaplanowaną na 9 października. Lokalizacja póki co nie została ujawniona. Ciekawa i duża walka w dywizji słomkowej.”

Zobacz także: „Jestem bardziej, niż chętna” – Marina Rodriguez otwarta na walkę z Jędrzejczyk

Mackenzie Dern (11-1) w dotychczasowej, zawodowej karierze przegrała zaledwie jednokrotnie. Doszło do tego pod koniec 2019 roku, kiedy to Amanda Ribas (10-2) wypunktowała ją na pełnym dystansie. Od tego czasu do oktagonu wchodziła jeszcze czterokrotnie, za każdym razem w dominujący sposób pokonując rywalki. Podczas swojego ostatniego startu już w pierwszej rundzie poddała Ninę Nunes (10-7).

Marina Rodriguez (14-1-2) również może pochwalić się serią triumfów. Ta ma ich aktualnie na koncie dwa. Po raz ostatni zameldowała się w klatce, w maju bieżącego roku, gdy na pełnym dystansie rozbiła Michelle Waterson (18-9). Wcześniej pokonała przed czasem już wcześniej wspominaną Ribas. Ostatnia zawodniczka, która była w stanie odnieść z nią zwycięstwo, to Carla Esparza (18-6) – ta pokonała ją przez niejednogłośną decyzję sędziów.

Źródło: Twitter/Brett Okamoto