Mistrz wagi piórkowej UFC Alexander Volkanovski nie obawia się przejścia do kategorii lekkiej. 

Alexander Volkanovski (24-1) swój kolejny pojedynek stoczy na gali UFC 276, gdzie po raz trzeci zmierzy się z Maxem Hollowayem (23-6). Nie oznacza to jednak, że Volkanovski nie myśli o tym, co może być po tej walce. Australijczyk wielokrotnie mówił o możliwości przejścia do wagi lekkiej.

Alexander Volkanovski w przeszłości przebąkiwał o możliwości przejścia do wagi lekkiej, głównie ze względu na brak rywali w wadze piórkowej. Po zakończeniu trylogii z Hollowayem, w wadze do 145 funtów nie ma już zbyt wielu opcji. W związku z tym Volkanovski wydaje się być w pełni zdeterminowany, aby wkrótce przejść do wyższej kategorii wagowej.

Mistrz wagi piórkowej UFC mówił o tym w programie The MMA Hour w rozmowie z Arielem Helwanim. Podczas gdy wielu fanów nie jest przekonanych co do jego szans w wadze lekkiej, on sam jest pewny siebie. Volkanovski wydaje się być przekonany, że będzie to o wiele łatwiejsze niż się wielu wydaje.

Możliwe, że przejdę do kategorii lekkiej, zamierzam wyjść tutaj i zrobić to, co zamierzam zrobić w ciągu kilku tygodni. Wszyscy będą tego chcieli, to postawi mnie w o wiele lepszej sytuacji. Nieważne, czy będę musiał na kogoś czekać, czy cokolwiek innego, bo ta dywizja musi się jeszcze uporządkować. Jeśli w mojej dywizji nie będzie się działo nic ciekawego, będę miał oczy otwarte. Przyglądam się im i widzę wielkie możliwości w tej kategorii wagowej… Nie patrzę na to jak na tak wielkie wyzwanie… Chcę sięgnąć po status podwójnego mistrza. Uwierzcie mi, nie będzie to tak trudne, jak niektórzy myślą, że jest to do zrobienia.

stwierdził Volkanovski.

źródło: The MMA Hour