Nie widzę jej w kolejnej obronie mistrzowskiego pas – Valentina Shevchenko o Weili Zhang

143
Źródło: mmajunkie.com

W miniony weekend na UFC 248 odbyło się wiele świetnych walk. Zdecydowanie najlepszą z nich było starcie o pas w kategorii słomkowej kobiet, w którym Weili Zhang (21-1) pokonała przez decyzję naszą rodaczkę Joannę Jędrzejczyk (16-4).

Jednak werdykt tego pojedynku jest cały czas komentowany przez  środowisko mieszanych sztuk walki. Swój głos w tej sprawie zabrała aktualna mistrzyni w wadze muszej Valentina Shevchenko (19-3). Odniosła się ona również do ich potencjalnego pojedynku, o który Chinka zabiegała już jakiś czas temu.

Ona zrobiła dobrą robotę. To jest silna zawodniczka. Jednak teraz  kiedy wyszła do prawdziwej rywalizacji i zaczęła się mierzyć z najlepszymi rywalki to nie jest już tak łatwo. Można było zobaczyć jakim wielkim wyzwaniem była dla niej walka z Joanną. Moim zdaniem to Jędrzejczyk wygrała to starcie, ponieważ częściej trafiała. Tak, ona dostała opuchliznę na czole, ale to był tylko jeden cios. Nie widzę jej w kolejnej obronie mistrzowskiego pasa. Z radością się z nią zmierzę, jednak nie widzę żadnych trudności w takiej konfrontacji.

powiedziała Valentina Shevchenko.

„The Bullet” swój pas mistrzowski w dywizji do 57 kilogramów zdobyła na UFC 231, gdzie pokonała przez decyzję wspomnianą już Joannę Jędrzejczyk. Aktualnie posiada imponującą passę 5 wygranych z rzędu. W swoim ostatnim boju na UFC 247 pokonała przez TKO Katlyn Chookagian (13-3).

źródło: bjpenn.com, Ariel Helwani