OFICJALNIE: Oezdemir vs. Reyes na gali UFC w Londynie

źródło: Twitter/UFC

Świetne wieści dla europejskich fanów MMA! Na londyńskiej gali, która została zaplanowana na 16 marca, zobaczymy bardzo ciekawy pojedynek w czubie dywizji półciężkiej pomiędzy zawodnikami, którzy jednym ciosem potrafią przesądzić o losach starcia.

Zobacz także: Doniesienia: Volkan Oezdemir vs. Dominick Reyes na UFC on ESPN+5 w Londynie

Organizacja UFC zestawiła ze sobą byłego pretendenta do pasa w wadze do 93 kg, Volkana Oezdemira (15-3) z niepokonanym Dominickiem Reyesem (10-0).

Oezdemir był bezsprzecznie odkryciem 2017 roku. W trzech kolejnych walkach stoczonych w oktagonie pokonał kolejno: Ovience St. Preuxa, Mishę Cirkunova oraz Jimiego Manuwę. Po tak imponującym początku dostał szansę walki o pas mistrzowski z Danielem Cormierem, któremu uległ przez TKO już w drugiej rundzie. Kiepską passę podtrzymał kilka miesięcy później, przegrywając z Anthonym Smithem.

Zupełnie inaczej radzi sobie w organizacji najbliższy rywal Szwajcara, Dominick Reyes. Amerykanin stoczył w UFC po dwie walki w 2017 i 2018 roku. W każdej z nich odnosił zwycięstwo: dwukrotnie przez TKO, raz przez poddanie, a w ostatniej walce pewnie wypunktowując Ovience St. Preuxa.

Gala UFC on ESPN+5 odbędzie się 16 marca w Londynie.

źródło: twitter