Choć przed walką różnie się układało między zawodniczkami, to te 25 minut spędzonych wspólnie w klatce pozwoliło na to, że obie panie zaczęły okazywać sobie szacunek i empatię.

Joanna Jędrzejczyk i Weili Zhang dzieliły nie tylko oktagon, ale – jak się okazuje – po gali wylądowały we wspólnej sali szpitalnej, oddzielone jedynie zasłonką. Obie zawodniczki trafiły na badania natychmiast po walce. Nie brały udziału w konferencji prasowej, nie udzielały wywiadów. 5-rundowa wojna stoczona w klatce spowodowała u obu spore obrażenia i istniało ryzyko, że mogą one być groźne dla ich zdrowia i życia.

Zobacz także: Koszmarnie opuchnięta głowa Joanny Jędrzejczyk! Polka przeszła już badania w szpitalu.

Na szczęście po kilku godzinach i całej serii badań panie zostały wypisane ze szpitala. Dzięki nagraniu zamieszonemu w internecie przez 葉飛. wiemy, o czym rozmawiały Joanna i Zhang w sali szpitalnej. Jeden z użytkowników YouTube’a przetłumaczył relację Weili na j. angielski:

Po walce wpadłam na Joannę w szpitalu. Mnie przywieziono wcześniej, ją później. Pomiędzy nami była jedynie zasłonka. Joanna całymi godzinami płakała. Bardzo jej współczułam. Chciałam ją jakoś pocieszyć, ale nie pozwalała mi na to bariera językowa. Jedyne, co mogłam jej powiedzieć, to: „Dobra robota, zrobiłaś świetną robotę. Jesteś bardzo utalentowana.” Potem ona płakała urywając głowę pod kocem. Mówiąc szczerze, było mi przykro z jej powodu, mimo, że przed walką okazywała mi brak szacunku. W tamtej chwili jednak, po walce, widząc ją zranioną i smutną, czułam, że jest mi jej szkoda.

A gdy wychodziła, powiedziała coś, co mnie bardzo mocno poruszyło. Powiedziała tak: „Broń dalej tytułu, będę cię obserwować. Przed tobą ciężka i trudna droga. Rób dalej świetną robotę!” W tym momencie prawie się popłakałam i pomyślałam sobie: „Taka właśnie powinna być wojowniczka MMA”.

Również Polka z szacunkiem wypowiedziała się o Weili w jednym z nielicznych wywiadów udzielonych po walce:

Ona jest bardzo twardą suką. I mówię tutaj w pozytywnym znaczeniu. Jest bardzo twardym przeciwnikiem. Ona ma twardy charakter i się nie poddaje. My Polacy, jesteśmy tacy sami. Walczymy do końca. Potrafi przyjąć ciosy i ja też potrafię. Powiedziałam przed walką na ważeniu, że to będzie najlepsza walka w historii kategorii słomkowej UFC. Co więcej, była to jedna z najlepszych walk w historii UFC.

podsumowała Polka.

źródło: YouTube/ 葉飛, MMAfighting