Prezes globalnego potentata – Dana White – ogłosił kilka głównych walk nadchodzącej gali w Arabii Saudyjskiej. Całość zwieńczy bardzo ciekawie zapowiadająca się konfrontacja Roberta Whittakera z Khamzatem Chimaevem.

22 czerwca przedstawiciele globalnego potentata zawitają ze swoim wydarzeniem do Arabii Saudyjskiej. Bardzo długo wyczekiwaliśmy konkretów związanych z kartą walk, jednakże Dana White odpalił prawdziwe medialne bomby, ogłaszając kilka potyczek.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Głównym pojedynkiem tego wieczoru będzie starcie w limicie kategorii średniej. Były mistrz i ulubieniec publiczności – Robert Whittaker (25-7) stanie w szranki z nadal niepokonanym Khamzatem Chimaevem (13-0). Obaj zawodnicy wciąż wyrażają mistrzowskie aspiracje, więc starcie to będzie bardzo istotne dla rozkładu sił w dywizji.

Oprócz main eventu, prezes amerykańskiego giganta ogłosił jeszcze kilka innych zestawień:

  • Sergei Pavlovich vs. Alexander Volkov
  • Kelvin Gastelum vs. Daniel Rodriguez
  • Johnny Walker vs. Volkan Oezdemir
  • Shara Magomedov vs. Ihor Potieria

Największe pytania pojawiły się przy okazji ogłoszenia walki z udziałem Volkova. Niedawno w sieci znalazły się bowiem medialne doniesienia w związku z jego konfrontacją wraz z Jailtonem Almeidą (20-3). Z odpowiedzią przybywa dziennikarz Eurosportu, tłumacząc, iż informacje te były jak najbardziej prawdziwe, jednakże przedstawiciele UFC zdecydowali się na zmianę.

„Powiedziano mi, że wcześniejsze doniesnienia o walce Volkova z Almeidą były stuprocentowo prawdziwe. UFC dokonało zmiany. Almeida ma pozostać w rozpisce UFC 302. Nowy rywal do ogłoszenia.”

Zobacz także: Starcie Volkov vs. Almeida w planach na UFC 302

Źródło: Instagram/Dana White, X/Marcel Dorff, fot. Grafika: InTheCagePL | Jeff Bottari/Zuffa LLC, Getty Images