Początkowo ogłoszono, że czterech zawodników PFLu naruszyło zasady. Ta liczba się powiększa i w dodatku wiadomo, jakie środki wykryto.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Były mistrz PFLu – Bruno Cappelozza (16-6) został zawieszony na dziewięć miesięcy. Wykryto u niego drostanolon – steryd anaboliczny. Jego wygrana z Matheusem Scheffelem (17-9) została uznana za niedobytą. Brazylijczyk musi uiścić opłatę w wysokości 11,125 dolarów, a także pokryć koszty dochodzenia – 326 dolarów. Będzie mógł rywalizować po 7 stycznia następnego roku.

Zobacz również: Wyjątkowa wypłata dla potencjalnego rywala Ngannou – detale nowego kontraktu

Krzysztof Jotko (24-7) po pożegnaniu się z UFC związał się z PFLem. Debiut dla nowego pracodawcy były dla niego niezbyt udany. Przegrał po bliskiej walce, a ponad to wpadł na dopingu. Przed nim sześciomiesięczne zawieszenie – wykryto u niego klomifen. Jak wspomniany Cappelozza będzie musiał zapłaić 6,500 kary i opłacić koszty dochodzenia – 326 dolarów

Ukarany został również Alejandro Flores (22-4). Zażył furosemid (diuretyk). Uiści 2600 dolarów kary i również 326 dolarów w związku z koniecznością dochodzenia.

Pozostali zawodnicy muszą poczekać do czerwca na ostateczny werdykt, co do dopingowych kar.

Rywal Polaka – Will Fleury (12-3) wpadł na drostanolonie.

U Thiago Santosa (22-12) wykryto klomifen.

Były mistrz KSW – Daniel Torres (14-5) wpadł na drostatolonie.

Cezar Ferreira (14-11) zażył klomifen i 19-norandrostoron – metabolit nandrolonu i bolandionu.

U Mohammada Fakhreddine’a (15-5) wykryto drostanolon stanozolol i GW1516 (bliżej nieokreślona substancja działająca na modulatory metaboliczne).

Rizvan Kuniev (13-2-1) może się poszczycić wykryciem drostanolonu, metenelonu, boldenonu i 19-norandrosteronu. Każdy ze środków działa anabolicznie.

Wszyscy zawodnicy zostali bezwzględnie usunięci z turnieju.

źródło: mmajunkie