ACA 92: Rywal z czołówki dywizji dla Piotra Strusa

65
źródło: twitter

Już w lutym 2019 roku do Polski znów zawita organizacja ACA. Na gali z numerem 92 zobaczymy ogromną reprezentację polskich zawodników. Jednym z czołowych bohaterów na tej gali bez wątpienia będzie Piotr Strus (13-4-2). Na jego rywala został wybrany ceniony i będący wysoko w rankingu Ibragim Chuzhigaev (12-5).

Dla reprezentanta Berkut WCA Fight Team będzie to powrót po przegranej w walce o pas mistrzowski w kategorii średniej z Albertem Duraevem (12-3). Mimo porażki Polak zaprezentował się całkiem nieźle i pokazał, że jest czołowym zawodnikiem w europejskim MMA. Warszawiak w latach 2012- 2014 współpracował z federacją KSW. Jednak po ostatniej potyczce dla polskiej federacji zawiesił swoją karierę. Powrócił po trzech latach niespodziewanie wygrywając na gali ACB 53 z Michailem Tsarevem (32-7). Od momentu tej konfrontacji zaliczył 4 wygrane pojedynki, które uplasowały go w czołówce tej dywizji.

Ibragim Chuzhigaev jest związany z czeczeńskim pracodawcą już od 4 lat. Obecnie posiada passę trzech wygranych z rzędu. W ostatnim starciu pokonał przez decyzję Mike’a Rhodes’a (10-6). Aktualnie zajmuje piąte miejsce w rankingu ACA.

Będzie to z pewnością starcie, które może pozwolić ewentualnemu zwycięzcy zbliżyć się do mistrzowskiego pasa w dywizji średniej. Gala ACA 92 odbędzie 16 lutego w Warszawie.

źródło:twitter