Organizacja UFC zaprezentowała aktualizację rankingów po sobotniej gali UFC 280, która odbyła się w Abu Dhabi. Doszło do wielu roszad.

P4P:

Na liście bez podziału na kategorie wagowe, Islam Makhachev, który w sobotę zdobył mistrzostwo, deklasując Charlesa Oliveirę, zajął poprzednią pozycję Brazylijczyka – trzecią. „Do Bronx” osunął się o cztery oczka. Również Dustin Poirier zaliczył spadek o trzy pozycje i znajduje się aktualnie na jedenastym miejscu. Do klasyfikacji powrócił Robert Whittaker, który otwiera piętnastkę.

Kategoria musza:

W najniższej męskiej dywizji UFC, na piętnastym miejscu zadebiutował Muhammad Mokaev, który w sobotę odniósł trzecie zwycięstwo w największej lidze MMA na świecie.

Kategoria kogucia:

Być może doszło tutaj do historycznego awansu. Sean O’Malley, który niejednogłośnie wypunktował Petra Yana w trakcie sobotniej gali, podskoczył z jedenastego miejsca na… pierwsze! Amerykanin zaliczył zatem awans aż o dziesięć pozycji. Rosjanin spadł na drugie miejsce, które zajmuje ex aequo z Merabem Dvalishvilim. Pretendent do pasa, który w sobotę przegrał z Aljamainem Sterlingiem – TJ Dillashaw spadł na piątą pozycję.

Kategoria lekka:

Beneil Dariush po pokonaniu Mateusza Gamrota podskoczył o dwie pozycję, lądując na czwartym miejscu. W związku z wyłonieniem mistrza – wszyscy zawodnicy awansowali o jedno oczko, oprócz Conora McGregora, który zaliczył spadek. Do klasyfikacji powrócił na ostatnie miejsce Drew Dober.

Kategoria półśrednia:

W wadze do 77 kg, Belal Muhammad zamienił się miejscem z Gilbertem Burnsem.

Kategoria półciężka:

Po bezpośrednim starciu Nikita Krylov zajął miejsce Volkana Oezdemira, którego pokonał w sobotę na punkty. „Minor” aktualnie plasuje się na ósmej pozycji, zaś „No Time” na dziesiątej.

P4P kobiet i kategoria słomkowa:

Manon Fiorot po zwycięstwie nad Katlyn Chookagian zajęła trzynaste miejsce w rankingu bez podziału na kategorie wagowe kobiet. Ponadto, zawodniczka zajęła także pierwszą pozycję (awansowała o pięć oczek) w dywizji słomkowej. Chookagian spadła na trzecie miejsce.

Pełne rankingi znajdują się do wglądu tutaj.

Zobacz takżeUFC 280: Ależ intensywność! Sean O’Malley kontrowersyjnie lepszy od byłego mistrza po wojnie w oktagonie