Świeżo upieczony mistrz kategorii piórkowej – Alexander Volkanovski (21-1) – wyznał, że nie jest zainteresowany walkami o pieniądze. Priorytetem Australijczyka jest obrona tytułu mistrzowskiego.

Podczas fenomenalnego występu na gali UFC 245 Alexander Volkanovski pokonał Maxa Hollowaya zdobywając tym samym pas kategorii piórkowej. „The Great” jest bardzo zmotywowany, ale też i skromny w swoich wypowiedziach. W rozmowie dla BJPENN.COM Australijczyk wyznał, że jego priorytetem będzie obrona pasa:

Tak powinien postępować mistrz. Jest to bardzo ekscytujące, uwielbiam to, to najlepszy czas aby być mistrzem. To niezwykłe uczucie pokonać tak mocnych pretendentów, moim zdaniem dywizja jest dużo bardziej wyrównana niż dawniej. Jeżeli zdołasz pokonać najlepszego pretendenta w dywizji, to od razu zaczną o tobie mówić jak o najlepszym zawodniku w historii. Jeżeli uda mi się cały czas wygrywać, to zdobędę jeszcze większe uznanie fanów.

Taka postawa na pewno jest godna pochwały, gdyż wielu mistrzów wybiera inną drogę, a obrona tytułu schodzi na drugi plan. Z kim Waszym zdaniem powinien się zmierzyć Alexander Volkanovski?

źródło: bjpenn.com