Amanda Nunes: „Ja i moja dziewczyna jesteśmy lepsze niż Joanna Jędrzejczyk”


Aktualna mistrzyni wagi koguciej kobiet UFC, Amanda Nunes, podzieliła się z TMZSports.com ciekawą opinią o sobie, swojej dziewczynie i niepokonanej Joannie Jędrzejczyk.

W ostatnim czasie, dzięki piątej z rzędu obronie pasa mistrzowskiego przez Joannę Jędrzejczyk (14-0), jej nazwisko znajduje się na ustach wszystkich, którzy interesują się MMA. Wiele zawodniczek i zawodników zbija sobie kapitał medialny na wypowiedziach związanych z naszą Mistrzynią. Tak jest choćby w przypadku Cris Cyborg (17-1), której wypowiedź już cytowaliśmy TUTAJ.

Tymczasem kolejna Brazylijka, Amanda Nunes (14-4), ma swoje przemyślenia na temat tego, kto jest najlepszą zawodniczką MMA na świecie. Mistrzyni wagi koguciej uważa, że nie tylko ona sama, ale nawet jej dziewczyna, Nina Ansaroff, są lepsze od Joanny Jędrzejczyk, okrzykniętej już przez wielu najwybitniejszą zawodniczką MMA na świcie.

W rozmowie z TMZSports Nunes powiedziała, że znają się z Joanną z klubu, ale nie są koleżankami (Amanda i Nina trenują w tym samym klubie, co Joasia, czyli w American Top Team). Ansaroff również jest zdania, że wygrałaby z Joanną:

Jeszcze nie nadszedł mój czas, aby to pokazać, ale tak się toczy wiele karier, nie tylko moja.

twierdzi.

Dla porządku (a nie przez złośliwość) przypomnijmy, że wypowiada się zawodniczka z rekordem 7-5 w zawodowym MMA, w tym z dwiema porażkami na trzy występy w UFC, pozostająca (zapewne tylko chwilowo) poza topową piętnastką dywizji słomkowej organizacji.

Z wywiadu dla TMZSports dowiadujemy się też, iż panie mają aspiracje do tego, aby zostać pierwszą parą zawodniczą na świecie, która będzie w posiadaniu mistrzowskich pasów UFC w tym samym czasie.

Amanda Nunes w grudniu obroniła pas w starciu z Rondą Rousey, a już w lipcu będzie miała okazję udowodnić swoją dominację w dywizji kogucie w pojedynku z Valentiną Shevchenko podczas gali UFC 213. Do walki z Joanną Jędrzejczyk na pewno nigdy nie dojdzie ze względu na różnicę wagi między obiema paniami. Jakie natomiast jest Wasze zdanie w temacie potencjalnego zwycięstwa Niny Ansaroff z Joasią?

 

źródło: YouTube/TMZSports