Mistrzyni dywizji muszej KSW – Ariane Lipski (10-3) udzieliła wywiadu dziennikarzowi Polsat Sport – Maciejowi Turskiemu, w którym opowiada między innymi o swoich pojedynkach, przygotowaniach do kolejnej walki oraz nauce języka polskiego.

Maciej Turski: Jak na warunki KSW walczysz bardzo często, a dodatkowo powoli stajesz się twarzą polskiej organizacji. Dostrzegasz, że stajesz się coraz ważniejszym elementem całej układanki?

Ariane Lipski: Bardzo cieszę się, że mogę być częścią organizacji KSW. Gdybym mogła to wystąpiłabym już na KSW 41, ale nie było dla mnie odpowiedniej rywalki. Chcę walczyć jak najczęściej i czekam na każdą okazję do zaprezentowania swoich umiejętności. Wierzę, że gala w Łodzi będzie wyjątkowym wydarzeniem.

Walczysz często, ale tego czasu w klatce KSW do tej pory nie spędziłaś zbyt dużo…

Byłam przygotowana na pełny dystans, ale jeśli pojawia się szansa na zakończenie walki przed czasem to nie mogę wypuścić jej z rąk. Będę przygotowana na każdy scenariusz i wiem, że będzie to jeszcze większe show w moim wykonaniu i jeszcze większa radość dla kibiców.

Czy masz na swoim „celowniku” konkretne przeciwniczki, z którymi chciałabyś się zmierzyć? Nie ma zbyt wielu zawodniczek na wolnym rynku, niezwiązanych bez kontraktu z innymi organizacjami.

Zdaję sobie sprawę z tego, że najlepszych dziesięć zawodniczek z mojej kategorii wagowej ma kontrakty z innymi organizacjami. Chciałabym oczywiście zmierzyć się z Valentiną Shevchenko, ale to raczej będzie niemożliwe do zrealizowania w KSW. Jak wszyscy wiemy walczy dla UFC.

Jak wyglądają przygotowania do najbliższej walki?

Nic nie zmieniamy w porównaniu do poprzednich przygotowań. Nie można zmieniać czegoś, co się sprawdza. Jeszcze trenujemy w Brazylii, ale możliwe, że niebawem pojawię się w Polsce i ostatni etap przygotowań spędzę już na miejscu.

W Polsce mamy dwie świetne i znane zawodniczki – Joannę Jędrzejczyk oraz Karolinę Kowalkiewicz i jeszcze młodą Agnieszkę Niedźwiedź. Wszystkie walczą najczęściej poza granicami, a Ty stajesz się powoli twarzą kobiecego MMA na krajowym podwórku. Zdajesz sobie sprawę, że kibice pokładają w Tobie spore nadzieje?

Uwielbiam Polskę! Od początku zostałam tu bardzo ciepło przyjęta i to się nie zmienia. Codziennie dostaję wiadomości od polskich kibiców, którzy dają mi wiele pozytywnych emocji. Czuję, że mogę na nich liczyć i czuję ich wsparcie.

Jesteś jedną z głównych twarzy promujących wydarzenie KSW 42. Na plakacie pokazałaś się kibicom w zupełnie nowej odsłonie, w roli „Księżniczki KSW”. Czy podoba ci się efekt końcowy?

Plakat zrobił ogromne wrażenie w Brazylii, kiedy zamieściłam go w swoich mediach społecznościowych. Czuję się trochę jak księżniczka w KSW. Jestem tutaj doskonale traktowana i chyba coś w tym jest, że użyłeś takiego określenia. Nie oddam korony księżniczki za darmo.

Z Polską łączy Cię znacznie więcej niż tylko kontrakt z organizacją KSW i kibice. Masz również polskie korzenie.

To dość skomplikowana sprawa. Dziadek, który zmarł sześć lat temu, był swojego rodzaju łącznikiem z rodziną w Polsce. Dla bezpieczeństwa musiał niestety emigrować z kraju przed wojną. Mój pradziadek natomiast żył w Polsce i został tam pochowany. Z bliskimi staramy się badać nasze korzenie i pielęgnować znajomości rodzinne. Mamy rodzinę w Krakowie, a w moim domu mówi się po polsku, ale ja niestety nie znam za dobrze tego języka. Znamy polskie tradycje, a ja mam słabość do… pierogów. Jeśli dowiemy się czegoś nowego na temat swojej rodziny na pewno podzielę się tym z wami.

Naukę języka polskiego masz w planach?

Cały czas próbuję się uczyć języka polskiego, ale to bardzo trudne. Przede wszystkim mam bardzo intensywny plan dnia i nie mam zbyt wiele wolnego czasu. Trenuję codziennie i sama udzielam lekcji. W wolnych chwilach cały czas pracuję nad swoim językiem angielskim, ale staram się uczyć także nowych polskich słówek. Sam język też nie ułatwia sprawy, bo jest bardzo skomplikowany, jednak nie poddam się bez walki.

 

źródło: PolsatSport.pl