Babilon MMA 4: Rutkowski i Georgas w karcie walk czerwcowej gali

źródło: materiały prasowe Babilon MMA

Daniel Rutkowski (5-2, 4 KO, 1 Sub) podpisał długoterminowy kontrakt z organizacją Babilon MMA. 8 czerwca w Ełku „Rutek” zmierzy się z Aleksandrem Georgasem (9-5, 1 KO, 5 Sub). Starcie zostało zakontraktowane w limicie kategorii piórkowej.

Dla pochodzącego z Radomia Rutkowskiego będzie to już drugi występ na gali organizowanej przez Tomasza Babilońskiego. W marcu tego roku zawodnik klubu Crossfight we własnym mieście w pokonał Mateusza Sińskiego. Sposób, w jakim były zapaśnik rozprawił się z rywalem, oczarował właściciela organizacji.

Rutkowski to prawdziwy talent i jednocześnie showman. Odnoszę wrażenie, że on bawi się tym sportem. Ma ogromne grono kibiców i właśnie z tych powodów postanowiłem podpisać z nim kontrakt na wyłączność.

tłumaczy Babiloński.

Przed galą w Ełku „Rutek” nie przebierał w rywalach. W ośmiokątnej klatce zmierzy się z utalentowanym Aleksandrem Georgasem. 28-latek jest podopiecznym legendy polskiego MMA Grzegorza Jakubowskiego. Georgas ma za sobą trzy starcia na galach FEN. Dwa wygrał, jedno z nich przegrał.

Starcie Rutkowskiego z Georgasem będzie jednym z głównych pojedynków gali Babilon MMA 4. W walce wieczoru wystąpi Szymon Kołecki (5-0, 5 KO). Jego rywal zostanie ogłoszony wkrótce. W Ełku wystąpi również Piotr Niedzielski. Kolejni bohaterowie gali zostaną podani do publicznej wiadomości w najbliższych dniach.

Babilon MMA 4 będzie można oglądać na sportowych antenach Polsatu. Bilety są dostępne w serwisie eventim.pl.

Aktualna karta walk Babilon MMA 4:

93 kg: Szymon Kołecki (5-0)- TBA
65,8 kg: Daniel Rutkowski (5-2) – Aleksander Georgas (9-5)
77,1 kg: Piotr Niedzielski (9-4) – TBA

 

Informacja prasowa