W pierwszej walce wieczoru gali Babilon MMA 5 Marcin Naruszczka nie zdołał powtórzyć wyniku z pierwszej walki i musiał uznać wyższość rywala przegrywając na punkty z Rafałem Haratykiem.

Początek walki zawodnicy poświęcili na „badanie” rywala. Haratyk częściej trafiał, na co Naruszczka chciał odpowiedzieć obaleniem, niestety bezskutecznie. Rafał Haratyk pewnie trzymał środek klatki, momentami zapędzając Marcina pod siatkę. Pod koniec doszło do klinczu, który na swoją korzyść przeciągnał Haratyk dopychając zawodnika WCA do siatki. W końcówce Naruszczka poszedł po obalenie, który wybronił Haratyk kończąc akcję w klinczu pod siatką w pozycji dominującej.

Początek drugiej rundy przypominał przebieg pierwszej rundy. Naruszczka był w defensywie, ale wydawał się być aktywniejszy. Marcin spychał pod siatkę rywala i utrzymał pozycję starając się na odejściu trafić, lecz nie wygrał tej wymiany. Haratyk mocno bazuje na niskich kopnięciach, gdy w końcu jedno z kopnięć zostaje wyłapane przez przeciwnika, Marcin niestety nie jest w stanie tego wykorzystać. Haratyk jest oszczędniejszy w ciosach, lecz zdecydowanie celniejszy. Pod koniec rundy Naruszczka przeprowadził atak, zakończony na siatce, ale żaden z ciosów ani z jednej, ani z drugiej strony nie zaskoczył żadnego z zawodników.

Po krótkiej wymianie w trzeciej rundzie Naruszczka starał się obalić, niestety bezskutecznie. Haratyk bezbłędnie trafiał niskimi kopnięciami, po czym trafił kolanem rywala w chaotycznej wymianie, nie idąc mimo wszystko za ciosem. Naruszczka stoi na nogach, ale zdecydowanie odczuł akcję Haratyka, który raz po raz go trafiał. Marcin wiedział, że nie miał czasu, ale zabrakło precyzji. W końcówce walki Naruszczka przepuszcza atak, ale nic to nie zmienia.

Rafał Haratyk wygrywa jednogłośnie na punkty z Marcinem Naruszczką (3x 30-27) i dopisuje kolejne zwycięstwo na galach Babilon MMA.

Zobacz więcej: Babilon MMA 5 – wyniki i transmisja