Do tej pory Bartosz Szewczyk wszystkie swoje pojedynki toczył na polskiej ziemi, ale tym razem czeka go niemała podróż, aby zawitać do klatki.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Jak udało się dowiedzieć naszej redakcji, Bartosz Szewczyk (6-2-1) zawalczy podczas UAE Warriors 45. Zmierzy się z Artemem Zemlyakovem (4-0).

Reprezentant Oleksiejczuk Team wszystkie swoje walki stoczył dla FENu. W ostatnim starciu rozbił Edersona Cristiana Macedo (11-8). Brazylijczyk był zastępstwem za kontuzjowanego Łukasza Klingera (11-6-1).

Rywal z Białorusi jest dłużej nieaktywny w kwestii startów. Od blisko dwóch lat nie zagościł w klatce. W grudniu 2021 roku zremisował z Sergeyem Chmelem (4-2-1) podczas AMC Fight Nights 107.

UAE Warriors 45 odbędzie się 17 października w Abu Dhabi – w fightweeku przed galą UFC 294, podczas której Islam Makhachev (24-1) w rewanżu z Charlesem Oliveirą (34-9) stanie od obrony pasa kategorii lekkiej.

Zobacz również: FEN 49: Szewczyk brutalnie rozbija i ubija rywala [WIDEO]

Organizacja zlokalizowana w Zjednoczonych Emiratach Arabskich może być furtką do UFC. Podczas wydarzenia UAE niewykluczone, że pojawi się sam Dana White. Dokładne miejsce wydarzenia nie jest jeszcze znane.