Odkąd Khamzat Chimaev dołączył do UFC, w większości przypadków to on rzucał rękawice potencjalnym oponentom. Znalazł się jednak śmiałek, który chciałby się z nim teraz sprawdzić. Mowa o topowym zawodniku wagi średniej – Marvinie Vettorim.

Napędzony serią sześciu kolejnych triumfów pod sztandarem największej organizacji MMA na świecie, niepokonany Khamzat Chimaev (12-0) uważa, że zrobił już wystarczająco, by zmierzyć się o najważniejsze trofeum. Jako cel obrał sobie w ostatnich tygodniach nowo koronowanego czempiona wagi średniej – Alexa Pereirę (7-1), natomiast nie ukrywa, iż jest gotów także na rywalizację z innymi fighterami.

Zobacz także: Khamzat Chimaev ma chrapkę na walkę z mistrzem, ale nie pogardzi też byłym pretendentem do pasa

Otwarty na potyczkę jest były pretendent do mistrzowskiego pasa, a obecnie numer cztery klasyfikacji kategorii do 84 kilogramów – Marvin Vettori (18-5-1). „Italian Dream” zwrócił się bezpośrednio do „Borza” w mediach społecznościowych, zapraszając go do walki.

„Powiedziałbym, że najpierw zawalczysz ze mną”

skwitował krótko.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Włoski temperament w połączeniu z tym czeczeńskim stworzyłby mieszankę wybuchową, więc moglibyśmy być niemalże pewni, że emocji nie brakowałoby zarówno na konferencji prasowej, jak i w samym oktagonie. Póki co natomiast brak jakichkolwiek konkrektów związanych z przyszłymi startami obu zawodników, także jedyne co pozostaje, to cierpliwie wyczekiwać jakiegoś ogłoszenia.

Materiał powstał we współpracy z partnerem

Źródło: Twitter/Marvin Vettori