Nie jest żadną tajemnicą, iż zwycięzca trylogii pomiędzy Conorem McGregorem oraz Dustinem Poirierem najprawdopodobniej następnie przystąpi do batalii o najważniejsze trofeum. Z racji tego, aktualny mistrz – Charles Oliveira – chce wyłapać każdy szczegół z gry obu zawodników, stąd pojawi się pod oktagonem. 

Choć niektórzy sceptycznie podchodzą do trzeciej konfrontacji Dustina Poiriera (27-6) z Conorem McGregorem (22-5), nie da się ukryć, że medialnie jest ona hitowa. Żaden inny fighter nie przyciąga uwagi tylu kibiców z całego globu, co „Notorious”. Mając więc na uwadze medialność tego wydarzenia oraz umiejętności sportowe obu zawodników, a także ich pozycję w klasyfikacji dywizji lekkiej, łatwo można wywnioskować, iż wygrany później stanie w szranki z Charlesem Oliveirą (31-8). 

Pomimo sukcesów sportowych, Brazylijczyk ma za sobą dość trudny okres. Niedawno zmarł jego szkoleniowiec – Alaelson Albuquerque, lecz ten wciąż musi skupiać się na swojej pracy, dlatego już w najbliższy weekend zawita w T-Mobile Arenie

„Alaelson Albuquerque, trener kondycyjny Charlesa Oliveiry odszedł w miniony piątek. 48-latek zmarł z powodu powikłań spowodowanych przez COVID-19 (zawał serca kilka dni po hospitalizacji). Oliveira wyleci do Las Vegas w czwartek, gdzie z bliska będzie oglądał walkę Poirier vs. McGregor 3.”

Jeżeli chodzi o typ obecnego mistrza na tę walkę, „Do Bronx” tym razem faworyzuje McGregora. Jak sam zapowiedział – wydaje mu się, iż Irlandczyk podejdzie do trzeciej batalii z innym nastawieniem, co pozwoli mu odnieść sukces. 

Zobacz także: „Wydaje mi się, iż teraz podejdzie z innym nastawieniem” – Oliveira typuje wynik trzeciej walki Poiriera z McGregorem

Źródło: Twitter/Guilherme Cruz