Jakiś czas temu, Khamzat Chimaev zakounikował, że chce wrócić do regularnych występów. Wciąż jednak pojawiało się – kiedy oraz z kim zamierza zawalczyć. Wątpliwości te rozwiał menadżer „Borza” – Ali Abdelalziz, który miał okazję porozmawiać z portalem ESPN.

Zobacz także: Khamzat Chimaev jednak wraca i (znów) zapowiada, że wszystkich zniszczy

Najprawdopodobniej zacznie trenować w połowie kwietnia, więc chciałby zawalczyć na początku czerwca. Nadal przyjmuje lekarstwa, lecz czuje się już dużo lepiej. Neil Magny jest zawodnikiem, który chodzi nam po głowie. 

Egipcjanin odniósł się także do samej decyzji, którą Khamzat Chimaev (9-0) ogłosił światu na początku lutego bieżącego roku. On uważa tak samo, jak wszyscy z bliskiego otoczenia „Borza” – ten podjął ją w związku z frustracją, która wynikała z niemożności przystępowania do codziennych treningów.

Myślę, że wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, przez co przechodzą młodzi zawodnicy. To niemożliwe, abyśmy choć na chwilę zamienili się z nimi ciałami. Czasami w nerwach podejmują pewne decyzje, ponieważ nie są w stanie robić tego, co kochają. Khamzat trenował przez całe życie, dlatego w pewnym sensie czuł się okaleczony. Na szczęście teraz czuje się już dobrze i może wrócić do ćwiczeń.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl– legalnego polskiego bukmachera.

Występujący pod flagą Szwecji zawodnik dotychczas wchodził do oktagonu UFC trzykrotnie, pewnie demolując swoich oponentów. Swój ostatni pojedynek stoczył we wrześniu zeszłego roku, gdy w zaledwie 17. sekund posłał na deski mającego na koncie 45 profesjonalnych walk, Geralda Meerschaerta (31-14).

Źródło: ESPN.com