Dana White o walce Khabib vs. Ferguson: Tony zasługuje na to starcie

dana white/mmajunkie.com

Po wielu miesiącach oczekiwania mistrz dywizji lekkiej – Khabib Nurmagomedov (27-0) w końcu poznał formę kary, jaką otrzymał od
NSAC za wszczęcie awantury po wygranej na UFC 229 w październiku.

Rosjanin będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości 500 tysięcy dolarów, a oprócz tego zarobił zawieszenie na 9 miesięcy, przy czym jest możliwość skrócenia tego czasu do pół roku. Warunkiem jest jednak udział Khabiba w kampanii przeciwko przemocy.

Mistrz nie przyjął jednak oferty, ponieważ stwierdził, że chce być solidarny wobec kolegów – Zubairy Tukhugova i Abubakara Nurmagomedova, który otrzymali kary rocznego zawieszenia

Dana White odniósł się do takich planów zawodnika w słowach:

Słyszałem o tym, ale Khabib nie powiedział mi tego osobiście. Słyszałem, że tak mówią media, ale nie od Khabiba bezpośrednio, dlatego zamierzam usiąść z nim i na spokojnie o tym porozmawiać, żeby jakoś to rozwiązać i zobaczyć, co z tego wyjdzie.

Niezależnie od oświadczenia Khabiba, prezydent UFC stwierdził, że walka mistrza z Tony’m Fergusonem (24-3) wciąż jest na tapecie:

Oczywiście, Tony zasługuje na to starcie. Jest pierwszy na liście pretendentów do pasa. To jest ten gość. To jest ta walka.

źródło: bjpenn.com