Dana White twierdzi, że tylko idiota zorganizowałby walkę Nicka Diaza z mistrzem wagi półśredniej UFC Kamaru Usmanem.
Nick Diaz (26-9) już dzisiejszej nocy na gali UFC 266 powróci do oktagonu, aby zmierzyć się w rewanżowym starciu z Robbiem Lawlerem (28-15). Przed tą walką Diaz stwierdził, że powinien zostać zestawiony z mistrzem wagi półśredniej Kamaru Usmanem (19-1). W rozmowie z Yahoo! Sports, Dana White odniósł się do tego komentarza i w prosty sposób wyjaśnił, dlaczego UFC nigdy poważnie nie rozważało zorganizowania walki Diaz vs. Usman.
Uważasz, że powinien walczyć z Kamaru Usmanem? Wiesz, co ostatnio mówiłem: Kamaru Usman jest najlepszym zawodnikiem na świecie bez podziału na kategorie wagowe, okej? Dwukrotnie pokonał Masvidala, pokonał Gilberta Burnsa, Tyrona Woodleya, Rafaela dos Anjosa, Demiana Maię, Leona Edwardsa. To znaczy, lista facetów, których pokonał jest niewiarygodna i sposób, w jaki ich pokonał. Jest mistrzem świata w tej dywizji i najlepszym zawodnikiem na świecie bez podziału na kategorie wagowe. Czy ktoś tam myśli, że to właśnie Usman powinien być przeciwnikiem Nicka Diaza, gdy ten wraca po siedmiu latach przerwy? Tylko idiota zorganizowałby takie starcie.
stwierdził White.
Aby kiedykolwiek w ogóle mogłoby dojść do takiego starcia, to Nick Diaz najpierw musi uporać się z Robbiem Lawlerem.
źródło: Yahoo! Sports



![Who’s next In The Cage [#4] Co dalej dla Rębeckiego po wojnie z Duncanem](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/07/whos-next-6-218x150.jpg)
![Who’s Next In The Cage [#3] Co dalej czeka zwycięzców z UFC Abu Dhabi](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/07/whos-next-5-218x150.jpg)










![Wzór na MISTRZA z Michałem Sobiechem #5 | Przygotowanie mentalne i fizyczne – rola adaptogenów [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/05/maxresdefault-218x150.jpg)
![Wzór na MISTRZA z Michałem SOBIECHEM #4 | MMA | Dieta | Doping | Suplementy | KSW 105 [PREMIERA o 19:00]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/04/maxresdefault-2-218x150.webp)
![MMA TuNajt #320 | TYPOWANIE XTB KSW 105 + przegląd kursów FORTUNY [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/05/MMA-TuNajt-320-218x150.png)
![MMA TuNajt #319 | OLEKSIEJCZUK z tarczą po UFC 314 | PIMBLETT gotowy na TOP 5? | Wywiad GAMROTA [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/05/MMA-TuNajt-319-218x150.jpg)
![MMA TuNajt #318 | HARATYK kontuzjowany – kto dla IBRAGIMA? | Zapowiedź UFC 314 [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/04/MMA-TuNajt-318-218x150.jpg)







