Dana White zapewnia, że walka Nurmagomedov vs. Ferguson odbędzie się w planowanym terminie

101
źródło: mmaindia.com

Aktualnie na całym świecie panuje pandemia koronowirusa, która popsuła plany wielu organizatorom gal MMA, którzy zmuszeniu są odwoływać swoje wydarzenia, lub robić je bez udziału publiczności jak ostatnia gala UFC on ESPN+28 w Brasilii.

Wielu fanów obawia się czy dojdzie do najbardziej oczekiwanej walki w mieszanych sztukach walki. Mowa tu o konfrontacji pomiędzy Khabibem Nurmagomedovem (28-0) a Tonym Fergusonem (25-3), do której ma dojść na UFC 249. Do tego pojedynku miało już dojść już 4 razy, lecz za każdym razem to się nie udawało.

Prezydent UFC Dana White w rozmowie z Brettem Okamoto zapewnia, że do tej walki dojdzie i nie ma żadnych powodów do niepokoju. Jednak dodał, że gala na z numerem 249 na pewno nie odbędzie się na Brooklynie.

Z pewnością dojdzie do tego pojedynku. Fani trochę świrują na ten ten tema. Nie martwcie się. Walka Khabib vs. Tonny się odbędzie. Jednak nie będzie to  ani Brooklyn ani Las Vegas. Nie znamy jeszcze konkretnej lokalizacji. 

powiedział Dana White.

Rosjanin do tej pory w swojej zawodowej karierze nie zaznał jeszcze goryczy porażki. Jest on aktualnym mistrzem UFC w wadze lekkiej. Swój tytuł zdobył na UFC 223, gdzie wypunktował Ala Iaquintę (14-6-1). W swoim poprzednim boju na UFC 242 poddał Dustina Poiriera (25-6-1).

„El Cucuy” od lat jest czołowym zawodnikiem w wadze lekkiej. W swojej bogatej karierze stoczył wiele wspaniałych pojedynków. Aktualnie posiada fantastyczną serię 12 wygranych z rzędu. W ostatnim występie na UFC 238 pokonał przez TKO Donalda Cerrone (36-14).

Gala UFC 249 planowana jest na 18 kwietnia. 

źródło: Brett Okamoto, ESPN, bjpenn.com