David Zawada przedłużył kontrakt z UFC. Kolejna walka w USA.

239
Fot. David Zawada, UFD Gym (facebook)

Fani Davida Zawady mogą odetchnąć z ulgą, Polak zostaje w „Lidze Mistrzów” MMA. Właśnie podpisał nowy kontrakt.

Klub UFD Gym, do którego należy młodszy z braci Zawada, poinformował na swoich mediach społecznościowych o nowym kontrakcie Davida, przy okazji zdradzając gdzie odbędzie się kolejna walka Polaka:

🚨 Z ostatniej chwili 🚨 Z radością informujemy, że David „Sagat” Zawada podpisał nowy, długoterminowy kontrakt z UFC. Co więcej, podpisał dziś kontrakt na walkę, wkrótce debiut w USA!

https://www.facebook.com/UFDGYM/posts/2511625698945988

Do momentu walki z Abubakarem Nurmagomedovem (15-3-1), wszyscy wiedzieli, że kolejne starcie będzie o być, albo nie być. Polak brawurowo wywiązał się ze swojego zadania, poddając kuzyna Khabiba trójkątem w pierwszej rundzie.

Zobacz także: NAJ2019 – PODDANIE ROKU [POLSKA]

To była pierwsza walka Davida, do której miał pełen obóz przygotowawczy. Wcześniejsze porażki poprzedzał szybki kontakt ze strony UFC i skrócne przygotowania na ostatnią chwilę. Mimo to w swoim debiucie niewiele zabrakło, aby to jego ręka było uniesiona ku górze.

Polak po przegranych z Danny Robertsem w Hamburgu, Jingliangiem Li w Pekinie, oraz zwycięstwie z Nurmagomedovem w Moskwie, tym razem zawita do „mekki” UFC – Stanów Zjednoczonych. Kto będzie jego rywalem? Miejmy nadzieję, że dowiemy się szybciej niż nam się wydaje.