Wygląda na to, że nareszcie ziści się pojedynek, o którym od dłuższego czasu wszyscy rozprawiają. Potyczka dwóch topowych fighterów wagi lekkiej – Mateusza Gamrota oraz Armana Tsarukyana – ma uświetnić zaplanowane na 25 czerwca wydarzenie.

Już od pięciu miesięcy kibice znad Wisły wyczekują kolejnej potyczki Mateusza Gamrota (20-1) pod sztandarem amerykańskiego giganta. Od jakiegoś czasu Polak nieustannie nawiązuje w przestrzeni internetowej kontakt z Armanem Tsarukyanem (18-2) i wygląda na to, iż w końcu uda się do tego doprowadzić.

Zobacz także: „Chcę walczyć z najlepszymi na świecie” – Gamrot i Tsarukyan umawiają się na starcie w UFC

Jak bowiem donosi Paweł Wyrobek Polsatu Sport, starcie pomiędzy uplasowanym na 12. miejscu w rankingu wagi lekkiej, Gamrotem, wraz z zajmującym zaledwie jedno oczko wyżej, Tsarukyanem, zostanie wpisane do rozpiski zaplanowanego na 25 czerwca eventu.

Gamrot aktualnie może pochwalić się serią trzech wygranych. Podczas swojej ostatniej konfrontacji – do której doszło w grudniu 2021 – skrzyżował rękawice wraz z Diego Ferreirą (17-5). Reprezentant Czerwonego Smoka oraz American Top Team zupełnie nie dał rozwinąć skrzydeł oponentowi, ostatecznie brutalnie rozbijając go w drugiej rundzie. Wcześniej wychodził jeszcze zwycięsko kolejno z walk ze Scottem Holtzmanem (14-5) oraz Jeremym Stephensem (28-20).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Tsarukyan natomiast nie zaznał goryczy porażki w pięciu minionych pojedynkach. Przy okazji swojego ostatniego boju stanął w szranki z Joelem Alvarezem (19-3), finalnie pokonując go przed końcem drugiej odsłony.

Źródło: Twitter/Paweł Wyrobek