Wygląda na to, że pojedynek pomiędzy dwoma czołowymi fighterami kategorii lekkiej, Rafaelem dos Anjosem oraz Rafaelem Fizievem, nareszcie dojdzie do skutku! Według Bretta Okamoto z ESPN, posłużyć ma on jako walka wieczoru zaplanowanej na dziewiątego lipca gali. 

Temat konfrontacji pomiędzy byłym mistrzem, Rafaelem dos Anjosem (31-13) oraz Rafelem Fizievem (11-1) ciągnie się już od bardzo dawna. Pierwotnie miał on mieć miejsce w lutym, jednakże problemy wizowe zmusiły przedstawicieli organizacji na przesunięcie. Miesiąc później „Ataman” zaraził się jednak koronawirusem, co również wyeliminowało go z możliwości przystąpienia do potyczki.

Zobacz także: Rafael Fiziev wypada ze starcia z dos Anjosem na gali UFC 272

Okazuje się, że zestawienie to jest na tyle interesujące – a dodatkowo układa się drabinkowo – iż oficjele nie zamierzają z niego zrezygnować. Z najnowszych doniesień wynika, że posłuży ono jako main event wydarzenia, do którego dojdzie dziewiątego lipca.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Patrząc na klasyfikację wagi do 70 kilogramów, starcie to wydaje się być istotne z perspektywy całej dywizji. Dodatkowo umiejętności obu zawodników gwarantują spore emocje. Mamy więc nadzieję, iż w końcu się rozegra.

Źródło: Twitter/Brett Okamoto