Pojedynek dwóch aspirujących zawodników do mistrzowskiego złota – Jose Aldo kontra Rob Font – zwieńczy zaplanowane na czwartego grudnia wydarzenie. Informację tę potwierdził portal MMA Junkie, po wcześniejszych doniesieniach brazylijskiego Combate

Jose Aldo (30-7) w przeszłości zaznał już smaku mistrzowskiego trofeum. Po zmianie kategorii wagowej na niższą, chciałby ponownie to osiągnąć. Obecnie może pochwalić się serią dwóch triumfów, więc kolejna, potencjalna wygrana, może znacznie przybliżyć go do założonego celu. 35-latek ostatni pojedynek stoczył w sierpniu, gdy na pełnym dystansie rozpracował swojego krajana, Pedro Munhoza (19-6). Wcześniej natomiast był górą w starciu z Ekwadorczykiem, Marlonem Verą (19-7-1).

Rob Font (19-4) także nie kryje aspiracji do sięgnięcia po pas. Nie kończy się to jednak wyłącznie na gadaniu, ponieważ słowa te popiera kolejnymi zwycięstwami pod szyldem amerykańskiego giganta. Obecnie znajduje się na fali czterech wygranych, w ramach której pokonywał chociażby Marlona Moraesa (23-9-1), czy Cody’ego Garbrandta (12-4).

Źródło: MMA Junkie