DSF 18: Daniel Omielańczuk nie wystąpi na gali w Ząbkach

źródło: materiały prasowe DSF

Na sobotniej gali DSF Kickboxing Challenge 18 w Ząbkach nie odbędzie się walka Daniela Omielańczuka z Tomaszem Czerwińskim. Pojedynek K-1 w wadze ciężkiej miał poprzedzać walkę wieczoru Romankevich-Sarara. Starcie nie dojdzie do skutku, ponieważ Tomasz Czerwiński przed kilkoma dniami stoczył inną walkę i poniósł w niej porażkę przez nokaut.

Oto oświadczenie DSF w sprawie odwołania walki:

„Ze względu na troskę o zdrowie znokautowanego zawodnika federacja DSF nie dopuści do jego kolejnego pojedynku w tak krótkim odstępie czasowym. Daniel Omielańczuk był gotowy wyjść do ringu z innym przeciwnikiem, ale w trybie ekspresowym nie udało się znaleźć odpowiedniego rywala.

Nie jesteśmy w stanie zapewnić godnego zastępstwa na kilka dni przed galą. Wielu zawodników odmówiło walki z Danielem mimo dobrej oferty finansowej.

mówi Sławomir Duba, prezes federacji DSF Kickboxing Challenge.

To rażąca nieodpowiedzialność po stronie Tomasza Czerwińskiego, który w tajemnicy przed nami stoczył przegraną walkę niespełna przed tygodniem. Naraził w ten sposób na duże straty zarówno Daniela jak i federację, która poniosła koszty m.in. promocji i transportu.

kończy Duba.

Przepraszamy kibiców, którzy czekali na występ Daniela Omielańczuka. Federacja DSF Kickboxing Challenge zwróci zawodnikowi Berkut WCA Fight Team koszty poniesione podczas przygotowań i zapewni mu starty w 2019 roku. Tomasz Czerwiński zostanie pociągnięty do odpowiedzialności finansowej za zachowanie narażające federację oraz rywala na straty.

Sobotnia gala DSF Kickboxing Challenge 18 odbędzie się zgodnie z planem. Początek (mini-gala LFN – Ladies Fight Night) od godziny 18:30 w sport.tvp.pl. Od 19:50 transmisja meczu K-1 Polska-Białoruś oraz walki wieczoru Romankevich Piotr kontra Tomasz Sarara na żywo w TVP Sport.”

Oto nagranie z walki, która zaważyła na losach starcia Czerwiński vs. Omielańczuk:

 

Informacja prasowa