Aktualny nr 1 kategorii lekkiej na świecie – Dustin Poirier bezwzględnie zasłużył na pojedynek o pas mistrzowski. Jak się jednak okazało, Amerykanin preferuje trzecie starcie z Conorem McGregorem zamiast mistrzowskiego boju.

Wobec zwakowania pasa i ostatecznego odejścia na sportową emeryturę dotychczasowego mistrza kategorii lekkiej, Khabiba Nurmagomedova – organizacja UFC ogłosiła starcie pomiędzy Charlesem OliveirąMichaelem Chandlerem, którego stawką będzie właśnie trofeum dywizji do 70 kg. Nie ulegało wątpliwości, że ze sportowego punktu widzenia, od Chandlera zdecydowanie bardziej na mistrzowską szansę zasługuje Dustin Poirier, który na ostatnie 9 starć przegrał zaledwie raz – właśnie w pojedynku mistrzowskim, ulegając niepokonanemu Rosjaninowi.

Jak się okazuje, Poirierowi zaproponowano walkę o wakujący pas kategorii lekkiej, lecz ten zdecydował się zawalczyć po raz trzeci z Conorem McGregorem zamiast spróbować podbicia tronu dywizji do 70 kg.

 „Dana White powiedział mi, że Dustinowi Poirierowi zaoferowano walkę o pas kategorii lekkiej, ale ten zdecydował się na rewanż z Conorem McGregorem zamiast tego starcia.”

„Diament” i irlandzki były podwójny mistrz UFC mieli okazję już dwukrotnie stanąć naprzeciwko siebie w oktagonie. Pierwsze starcie pomiędzy Amerykaninem a „Notoriousem” odbyło się w dywizji piórkowej w 2014 roku. Wówczas to McGregor okazał się lepszy, zadając swojemu rywalowi pierwszą w karierze porażkę przez nokaut. W styczniu tego roku, topowi zawodnicy już kategorii lekkiej spotkali się ponownie podczas main eventu gali UFC 257. Mimo dobrej pierwszej rundy w wykonaniu Irlandczyka, tym razem to on skończył na deskach, a Poirier pomścił nie tylko przegraną sprzed lat, lecz również stał się pierwszym zawodnikiem, który znokautował Conora w MMA.

Wedle nieoficjalnych jeszcze doniesień, trylogia pomiędzy Poirierem i McGregorem planowana jest na 10 lipca.

Zobacz także: Dustin Poirier o potencjalnym trzecim starciu z McGregorem: „To będzie zupełnie inna walka”

źródło: bjpenn, Twitter/Aaron Bronsteter