Do drugiej konfrontacji pomiędzy Conorem McGregorem oraz Dustinem Poirierem doszło w styczniu bieżącego roku. Zawodnicy skrzyżowali rękawice na gali z numerem 257 i wówczas to „Diament” pokazał się z lepszej strony, fundując Irlandczykowi pierwszy nokaut w zawodowstwie.

Styczniowa porażka Conora McGregora (22-5) spowodowała, iż bezpośredni bilans pomiędzy nimi wynosi na ten moment 1-1. Tuż po walce obaj fighterzy głośno mówili o tym, że chcieliby się zmierzyć po raz trzeci. Pomysł ten podoba się także samej organizacji, która – oczywiście – chce go tego doprowadzić.

Zobacz także: UFC planuje zorganizować trylogię Dustina Poiriera z Conorem McGregorem

Dustin Poirier (27-6) jest przekonany, że trzecia konfrontacja pomiędzy nimi będzie całkowicie inna, ponieważ obaj wprowadzą modyfikacje do swojej walki.

Wprowadzi pewne modyfikacje, także to będzie zupełnie inna walka. Tak samo, jak pierwsza i druga się od siebie różniły. Ja również coś pozmieniam. Zachowam świeżość oraz sprawię, że będzie musiał myśleć nad każdym ruchem.

powiedział Amerykanin, goszcząc w audycji prowadzonej przez Joe Rogana.

McGregor odniósł w poprzednim pojedynku wiele obrażeń, w związku z czym otrzymał zawieszenie medyczne. Data potencjalnej trzeciej walki wciąż stoi pod znakiem zapytania. „Diament” zapewnia jednak, iż będzie gotowy na każdy termin, a najbardziej odpowiadałoby mu wejść do klatki w okresie letnim.

Czerwiec, lipiec. Zbliżają się urodziny mojej żony, więc gdzie wybędziemy na kilka dni. Jeżeli otrzymam telefon z propozycją, ponownie w pełni skupię się na przygotowaniach. Na ten moment nie jestem jednak gotowy, by wrócić na Florydę zaledwie miesiąc po walce, a potem znowu przechodzić te wszystkie kwarantanny.

Pomimo tego, że Poirier przebywa aktualnie w stanie Luizjana, w jego mediach społecznościowych możemy zauważyć, iż ten nie odpuszcza, by pozostać w jak najlepszej formie.

Źródło: YouTube/PowerfulJRE, Instagram/Dustin Poirier