Obaj zawodnicy po raz pierwszy w zawodowej karierze przewalczyli pełen dystans rundowy. Albert Odzimkowski jednogłośną decyzją pokonał Oskara Somerfelda na gali FEN 15!

Fantastycznie otworzył sobie nowy rok Albert Odzimkowski!

Już od pierwszych sekund walki, Oskar Somerfeld dążył do obalenia i walki w parterze. Gdy mu się udało, chwile grozy przeżył Albert Odzimkowski, który został złapany w gilotynę. Po wydostaniu się z niej i zdobyciu dosiadu, przez ponad 2 minuty do końca rundy kontrolował tę walkę z góry, obijając Somerfelda mocnymi ciosami.

Na początku drugiej rundy, Somerfeld wciągnął na kilka sekund „Dzika” do parteru, który po chwili jednak uwolnił się i wstał. Prawie cała druga odsłona pojedynku wyglądała tak samo – Albert inteligentnie kontrolował Oskara z góry, uderzając i nie dając się wkręcić w żadną jego technikę kończącą.

Somerfeld trzecią rundę rozpoczął od złapania kolejnej gilotyny, jednak potem skończył na plecach. Po podniesieniu walki, Odzimkowski oddał plecy, wynikiem czego został bardzo efektownie obalony i to Somerfeld przejął inicjatywę. Niezbyt dobrą podjął jednak decyzję aby pójść po dźwignie na nogę i Albert Odzimkowski do końca rundy kontrolował walkę będąc zdobywając.

Foto: InTheCage.pl