Ekaterina Shakalova, choć nie bez problemów – uporała się z Jamilą Sandorą, dusząc Brazylijkę w drugiej rundzie zza pleców.

Runda 1:

Obie zawodniczki wdały się w mocne wymiany pięściami. Korzystająca z przewagi zasięgu Jamila Sandora była w stanie trafić dobrymi ciosami Ekaterinę Shakalovą posyłając ją nawet na deski! Za każdym razem, gdy Ukrainka próbowała skrócić dystans, zawodniczka z Brazylii rozpuszczała pięści. Próba wejścia w nogi po stronie Ekateriny, lecz rywalka wybroniła się dobrym odrzutem bioder. Kolejna wymiana ciosami, Shakalova miała wyraźne problemy ze znalezieniem odpowiedniego dystansu. Kolejne wejście w nogi po stronie zawodniczki z Ukrainy, lecz ponownie nieskuteczne. 1-2 Shakalovej. Dobre celne akcje bokserskie po stronie Sandory. Wejście w tempo po dwie nogi, ponownie nieskuteczne w wykonaniu Ekateriny. Trzy mocne uderzenia doszły do głowy ukraińskiej reprezentantki. Pierwsze udane sprowadzenie po stronie Ukrainki, choć rywalka zdołała odpowiedzieć kolanem. Ekaterina zajęła plecy rywalki, próbując duszenia, po chwili przeszła do zadawania ciosów, lecz gong pokrzyżował jej plany.

Runda 2:

Próba wysokiego kopnięcia Shakalovej, zejście po dwie nogi, wybronione przez Sandorę. Ukrainka z kopnięciem na rozerwanie uchwytu. Cios podbródkowy Jamili. Dobre obalenie w tempo w wykonaniu Shakalovej, rozbijanie łokciem ruchliwej rywalki znajdującej się na plecach. Przejście do bocznej, sporo łokci lądowało na głowie Brazylijki. Mnóstwo mocnych ciosów w wykonaniu Ukrainki. Przejście do americany, Sandora dobrze się wybroniła. Zawodniczka z Brazylii wstała, jednak została rzucona slamem zza pleców na matę klatki FEN. Shakalova za plecami, wpięte nogi. Szukanie duszenia w wykonaniu Ukrainki, ręka pod brodą, Sandora odklepała!

W ten sposób, Ekaterina Shakalova zaliczyła drugie z rzędu zwycięstwo dla organizacji FEN. Dla Jamili Sandory to pierwsza w karierze porażka.