Jak doskonale wszyscy wiemy na całym świecie panuje pandemia koronawirusa co utrudnia działania wielu branżom w tym organizatorom gal MMA. Niedawna was informowaliśmy o odwołaniu trzech kolejnych gal UFC.

Wielu fanów i ekspertów martwi się losem UFC 249, na której ma dojść do najbardziej oczekiwanego starcia na światowej scenie mieszanych sztuk walki. Mowa tu oczywiście o walce pomiędzy mistrzem wagi lekkiej Khabibem Nurmagomedovem (28-0) a Tonym Fergusonem (25-3).

Jednak na pewno to wydarzenie nie odbędzie się na Brooklynie. Taką decyzję podjęła sportowa komisja stanowa stanu Nowy Jork. Poniżej przedstawiamy jej oświadczenie przesłane do redakcji New York Times.

Z powodu wielkiej ostrożności oraz zgodnie z najnowszymi wytycznymi wydanymi przez centrum kontroli chorób i stan Nowy Jork, komisja sportowa stanu Nowy Jork, poinformowała organizację Ultimate Fighting Championship, że gala UFC 249 nie może odbywać się w Nowym Jorku.

napisano w oficjalnym komunikacie.

Mimo zapewnień Dany White’a o tym, że ten pojedynek się odbędzie to wiele osób po takich ruchu komisji sportowej może mieć co do tego wiele uzasadnionych wątpliwości.

źródło: mmafighting.com