Mateusz Gamrot przeprowadzi atak na najlepszą jedenastkę rankingu UFC? Cóż, prawdopodobne, że właśnie tak będzie! Grant Dawson zdradził w przeprowadzonej dla portalu MMASucka rozmowie, iż słyszał o planowanym zestawieniu Polaka z Diego Ferreirą!

Diego Ferreira (17-4) miał na początku października stanąć w szranki właśnie z Grantem Dawsonem (17-1-1). Niestety, kontuzja wyeliminowała go z tej potyczki, więc organizacja musiała znaleźć na jego miejsce zastępstwo. Amerykanin ostatecznie zawalczył z Rickym Glennem (22-6-2), kończąc rywalizację remisem.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Zapytany o to, czy chciałby teraz stanąć w szranki z niedoszłym rywalem – Ferreirą – bez namysłu odpowiedział, że jak najbardziej. Doszły go jednak słuchy, iż przedstawiciele mają na Brazylijczyka nieco inne plany, a mianowicie zestawienie z naszym krajanem – Mateuszem Gamrotem (19-1)!

Tak, oczywiście, że chciałbym się zmierzyć z Diego. Natomiast nie wydaje mi się, aby miało dojść do tej walki. Słyszałem z nieoficjalnego źródła, więc mi nie wierzcie, ale dochodziły mnie wieści, że Gamrot dostanie to starcie. Zasługuje na to, więc dobrze. Diego potrzebuje przeciwnika. Ja zdecydowanie chciałbym, by kiedyś doszło do naszej konfrontacji, ale teraz nie znajduję się w zbyt dobrej pozycji, żeby stawiać warunki. 

Gamrot już od jakiegoś czasu informował swoich kibiców, że za niedługo powróci do oktagonu amerykańskiego giganta. Niedawno wrzucił nawet post, w którym zdradził, iż podpisał kontrakt. Jeżeli faktycznie Ferreira okaże się jego kolejnym oponentem, z pewnością zrobi wszystko, by wykorzystać daną mu szansę i wskoczyć do najlepszej piętnastki klasyfikacji. Pod znakiem zapytania stoi jeszcze termin ewentualnego pojedynku, więc pozostaje jedynie uzbroić się w cierpliwość i czekać na rozwój wydarzeń.

Źródło: YouTube/MMASucka