Gegard Mousasi o szansach w hipotetycznym starciu z Israelem Adesanyą

108
źródło: MMAjunkie

Przed zakończoną już na ten moment erą Roberta Whittakera na tronie kategorii średniej UFC, traktowany jako jeden z głównych kandydatów do walki o pas, aktualny zawodnik i były mistrz Bellatora, Gegard Mousasi o swoich szansach w potencjalnym starciu z niepokonanym w MMA, Stylebenderem.

Co bardziej rozgarnięci fani wiedzą, iż Adesanya przed rozkręceniem się z występami w MMA prowadził ze znacznymi sukcesami swoją karierę w kickboxingu, a największą sławę przynosiły mu wówczas pojedynki i wygrane w turniejach King of the Ring czy Glory. Walczący w konkurencyjnej organizacji Holender będący niegdyś w topie UFC i w zasadzie nigdy z niego jednoznacznie nie spadający, scharakteryzował swoje szanse w potencjalnej walce z aktualnym mistrzem.

To byłaby dla mnie dobra walka. Musisz być cierpliwy i nie wdawać się z nim w bijatykę, ponieważ wówczas on kontruje, a ja jestem dobry w dystansie. To byłaby świetna walka, sparowałem z gośćmi z którymi on walczył w Glory i radziłem sobie doskonale. To jest dla mnie swego rodzaju miernikiem, ale to oczywiście hipoteza do czasu, gdy miałoby się to wydarzyć.

Mousasi po okupowaniu czołówki kategorii przez lata i braku propozycji walki o pas przeniósł się do największej konkurencji UFC czyli organizacji Bellator MMA, gdzie w jednym z kolejnych stoczonych tam pojedynków zmierzy się z Douglasem Limą. Pojedynek zaplanowano na 9 maja 2020 roku, a jego stawką będzie zwakowany przez Rafaela Lovato Jra pas mistrzowski kategorii średniej.

Mousasi wspominając kulisy swego angażu do organizacji Scotta Cokera nie kryje sympatii do sternika Bellatora i całej organizacji.

Porozmawialiśmy ze Scottem, zajęło to mniej niż godzinę i się dogadaliśmy. Więc jestem szczęśliwy, bardzo szczęśliwy, jestem bardzo dobrze traktowany. Kasa moim zdaniem tez jest w porządku. Relacja, która wytworzyła się pomiędzy mną, Scottem i ekipą Bellatora… Dzięki nim czujesz się jak cząstka tej ekipy, wiesz? Są świetnie połączeni ze sobą.

Mousasi pozostaje jednym z najbardziej doświadczonych topowych zawodników świata w swojej kategorii. Jego imponujący bilans w MMA wynosi na dzień dzisiejszy 46-7-2. W ostatniej walce wypunktował byłego rywala z szeregów UFC, Lyoto Machidę.

źródło: thescore.com