Piękne sceny miały miejsce w Danbury, w stanie Connecticut. Tłum ludzi przywitał nowego czempiona kategorii do 93 kilogramów – Glovera Teixeiry, a w ramach podziękowań za sportowe dokonania, dodatkowo wręczono mu symboliczny klucz do miasta. 

Glover Teixeira (33-7) choć urodzony w Brazylii, od jakiegoś czasu związany jest również ze Stanami Zjednoczonymi. Nie tak dawno temu zyskał obywatelstwo i od tego momentu wychodzi do swoich batalii pod flagami właśnie tych dwóch krajów.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Mistrzowie zazwyczaj witani są w swoich miastach jak bohaterowie – tym razem nie było inaczej. W sieci furorę teraz robi nagranie, w którym ukazane jest, w jaki sposób mieszkańcy Danbury uhonorowali Teixeirę. Jak widać na załączonych obrazkach, ta podniosła chwila zrobiła ogromne wrażenie na samym zawodniku.

42-latek sięgnął po mistrzowski pas, podczas gali z numerem 267. W walce wieczoru skonfrontował się z naszym krajanem, Janem Błachowiczem (28-9) i w pełni kontrolując przebieg batalii, poddał go przed końcem drugiej rundy. Dla Teixeiry była to kolejna próba sięgnięcia po trofeum, która tym razem zakończyła się sukcesem, co jest pięknym zwieńczeniem jego wieloletniej kariery w UFC.

Źródło: Twitter/Ariel Helwani, Instagram/teixeirammaandfitness