Były mistrz Fight Exclusive Night, Jonas Magard, pierwsze kroki w nowej dla siebie organizacji – OKTAGON MMA – postawi już 11 września. Na niespełna dwa tygodnie przed wydarzeniem, zmienia się jednak jego oponent. 

Jonas Magard (12-5) miał pierwtonie skrzyżować w tym terminie rękawice z występującym pod flagą Finlandii, Tuomasem Gronvallem (7-4-1). Na kilkanaście dni przed galą, pojawiła się jednak infromacja, dotycząca nowego oponenta „Rekina”. Jak się okazuje, przyjdzie mu podzielić klatkę z legitymującym się zawodowym rekordem 9-1-1, Elnurem Velievem.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Magard dwa ostatnie pojedynki stoczył pod szyldem FENu. Zadebiutował tam w listopadzie minionego roku, kiedy to pewnie wypunktowując na pełnym dystansie Sebastiana Romanowskiego (14-9-1), sięgnął po mistrzowski pas wagi do 61 kilogramów. Występem tym zaskarbił sobie sympatię sporej części polskiej publiczności, aczkolwiek samym trofeum nie nacieszył się zbyt długo. Stracił je przy pierwszej, możliwej okazji, gdy w ramach 34. edycji stanął w szranki z Fransem Mlambo (10-5). Ten będąc świetnie przygotowanym na grę Duńczyka, złapał go w gilotynę już w inaguracyjnej rundzie, czym zmusił do odklepania.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Veliev natomiast będzie przystępował do tej batalii, napędzony dwoma triumfami z kolei. Po raz ostatni wystartował we wrześniu 2019, gdy skrzyżował rękawice z Gruzinem, Khvichą Koridze (4-2). W oczach sędziów zrobił więcej, by zasłużyć na wygraną, więc jednogłośnie mu ją przyznali. Jedynym fighterem, który dotychczas był w stanie go pokonać, to Zalimbeg Omarov (10-4-1). Doszło do tego ponad cztery lata temu.

Źródło: Instagram/OKTAGON MMA