Były mistrz organizacji Fight Exclusive Night, Jonas Magard, pierwsze kroki za naszą południową granicą postawi, mierząc się z mającym na koncie ponad dziesięć profesjonlanych startów Finem, Tuomasem Gronvallem. Starcie to uświetni zaplanowaną na 11 września galę OKTAGON MMA 27 i odbędzie się w limicie wagi koguciej. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Jonas Magard (12-5) dwa ostatnie pojedynki stoczył pod sztandarem drugiej siły nad Wisłą – FEN. Do organizacji wszedł z przytupem i ponokunąc w listopadzie minionego roku Sebastiana Romanowskiego (14-9-1), momentalnie sięgnął po mistrzowski pas kategorii do 61 kilogramów. Na jego nieszczęście, nie nacieszył się nim zbyt długo. Stracił go przy najbliższej, możliwej okazji, dokładnie sześć miesięcy później krzyżując rękawice z Fransem Mlambo (10-5). Sama konfrontacja zakończyła się już w pierwszej rundzie, gdy Duńczyk został złapany w duszenie.

Zobacz także: Gabor Boraros rywalem Michała Labusa na OKTAGON MMA 27

Tuomas Gronvall może się zaś pochwalić profesjonalnym rekordem 7-4-1. Po raz ostatni wystąpił w lipcu bieżącego roku, gdy stanął w szranki z Farbodem Irannejadem (10-2-1). Walka ta jednak nie poszła po jego myśli, dlatego ostatecznie musiał uznać wyższość oponenta, jednogłośnie przegrywając na kartach sędziowskich. Wcześniej, podczas EFM Show 1, pokonał naszego krajana, Marcina Maleszewskiego (2-1).

Źródło: Instagram/OKTAGON MMA