Mistrz wagi półśredniej UFC Kamaru Usman powiedział, że rozważy przejście do wagi średniej, jeśli Marvin Vettori pokona Israela Adesanyę na UFC 263.

Kamaru Usman (19-1) swój ostatni pojedynek stoczył na gali UFC 261, gdzie w drugiej rundzie znokautował Jorge Masvidala (35-15). Od jakiegoś czasu mówi się o tym, że „The Nigerian Nightmare” latem będzie walczył z Michaelem Chiesą (18-4) lub Colbym Covingtonem (16-2), ale jak na razie czekamy na ogłoszenie kolejnej walki Usmana przez UFC.

Podczas gdy większość uważa, że Usman pozostanie w wadze półśredniej, on nie wyklucza tego, że przejdzie do kategorii średniej w przyszłości. Ponieważ Israel Adesanya (20-1) jest obecnie mistrzem UFC w wadze średniej, Usman nie będzie chciał walczyć ze swoim przyjacielem. „The Nigerian Nightmare” zdradził w rozmowie z Brettem Okamoto z ESPN, że jeśli Adesanya straci pas na rzecz Marvina Vettoriego (17-4), to panujący mistrz w wadze półśredniej chętnie zmierzyłby się z Włochem.

Jestem w 100 procentach za Izzym i myślę, że pokona Marvina. Ja również kocham Marvina, ale myślę, że Izzy może z tego wybrnąć. Robił to już wcześniej, myślę, że może to zrobić i zrobi. Ale jeśli faktycznie miałbym walczyć o ten pas, to na pewno nie z Izzym. Więc jeśli Izzy straci pas, to wtedy będę mógł się temu przyjrzeć.

stwierdził Usman.

Czy chcielibyście zobaczyć Kamaru Usmana w wadze średniej?

źródło: bjpenn.com