Khabib Nurmagomedov poinformował, iż jego ojciec znajduje się na intensywnej terapii, a stan zdrowia wciąż określany jest jako poważny.

Khabib Nurmagomedov podczas rozmowy z Channel One Russia zdradził więcej szczegółów na temat stanu zdrowia swojego ojca Abdulmanapa Nurmagomedova. „The Eagle” poinformował, iż jego tata nie jest już zarażony koronawirusem, ale sam wirus pozostawił znaczący ślad na zdrowiu Abdulmanapa.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Stan mojego taty jest nadal poważny, znajduje się on na intensywnej terapii. Koronawirus już jest za nim, ale wirus pozostawił ślad na jego nerkach oraz sercu. Nie musimy się martwić wirusem, a jego konsekwencjami. 

Khabib poinformował również, iż jego tata go rozpoznaje, a Abdulmanapem zajmują się bardzo dobrzy lekarze, którzy walczą o jego powrót do zdrowia.

Rozpoznaje mnie. Nie komunikujemy się jeszcze, bo jest on podłączony do sprzętu specjalistycznego. Każdego dnia mogę spędzić z nim pół godziny, trzymam go wtedy za rękę. Kiedy pytam: „Tato, poznajesz mnie?” on daje mi jasny sygnał gestem, że tak. Tatą zajmują się jedni z najlepszych lekarzy na świecie. Nie muszę martwić się o opiekę nad nim właśnie dzięki tym lekarzom. Teraz potrzeba czasu, bo wirus pozostawił po sobie spore ślady, a rehabilitacja będzie długa i ciężka.

Khabib zdradził również, iż pozostaje on w treningu, bo jak uważa, jego tata właśnie tego by oczekiwał.

Trenuję codzienne, bo wiem, że mój tata właśnie tego by chciał. Mój ojciec nie chciałby, abym zaniedbywał treningi z jego powodu. Dzięki treningom mogę na chwilę zapomnieć o tym wszystkim. Jesienią wrócimy i obronimy nasz tytuł.

Khabib Nurmagomedov swój następny pojedynek ma stoczyć z Justinem Gaethje. Obaj zawodnicy mają zmierzyć się ze sobą na gali UFC we wrześniu.

źródło: mmajunkie.usatoday.com

Zobacz także: Joe Rogan wspomina lata pracy w UFC