Khabib wspiera niepełnosprawne dzieci i spełnia marzenia fanów

źródło: mmajunkie.com

Mistrz UFC w wadze lekkiej czeka obecnie na rozstrzygnięcie sprawy ewentualnego zawieszenia w związku z wydarzeniami po UFC 229, ale nie oznacza to, że próżnuje.

Pisaliśmy już o licznych podróżach Khabiba Nurmagomedova (27-0) i jego spotkaniach z ważnymi osobistościami świata polityki, sportu i religii. Wspominaliśmy również, że w listopadzie miała premierę książka biograficzna zawodnika.

Zobacz także: „Khabib Time” – autobiografia mistrza UFC trafi w tym miesiącu do sprzedaży

Tymczasem Khabib zaskoczył swoich wielbicieli kolejną niespodzianką. Jakiś tydzień temu mistrz poprosił, aby fani pisali mu, jakie mają marzenia na 2019 rok, a on sam spróbuje wybranym osobom pomóc w ich realizacji.

Cała akcja pod hasztagiem #LettertoKhabib cieszyła się wielką popularnością, a wczoraj Nurmagomedov wskazał dwójkę z grupy dziesięciu szczęśliwców, którym pomoże w spełnieniu marzeń (z pomocą sponsorów). Wyróżnienie przez Khabiba dwaj młodzi chłopcy zadeklarowali, że ich marzeniem jest podróż do Mekki wraz z rodzinami, czyli tradycyjna pielgrzymka, którą każdy wierzący i praktykujący muzułmanin powinien odbyć przynajmniej raz w życiu.

Mistrz UFC zobowiązał się także do zakupu nowego wózka dla niepełnosprawnego chłopca, który cierpi na dziecięce porażenie mózgowe.

Umożliwi również wyjazd do Hiszpanii 9-latkowi, który jest ogromnym fanem FC Barcelony. Sam Khabi, który kibicuje Realowi Madryt, obiecał maluchowi, że zabierze go w marcu na mecz Real Madrid vs. Ajax Amsterdam rozgrywanego w ramach Ligi Mistrzów.

Co ciekawe, tej wiosny Nurmagomedov otworzy w Moskwie własną salę treningową, na której zupełnie za darmo będą mogły trenować niepełnosprawne dzieci. To również była prośba od jednego z fanów Khabiba, 6-letniego chłopca.

źródło: RTsport, Twitter/MMA Team Dagestan