W trzecim dniu zmagań Młodzieżowych Mistrzostw Świata IMMAF 2023 polska reprezentacja dołożyła brązowy medal do swoich wcześniejszych osiągnięć. Po trzech dniach zawodów reprezentanci Polski mają już w swoim dorobku dwa medale złote i dwa brązowe.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata IMMAF 2023 rozpoczęły się 2 sierpnia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W trzecim dniu zmagań do rywalizacji stanęli zawodnicy w wieku 16-17 lat. Starcia rozgrywane były na dystansie trzech 2-minutowych rund. W tej kategorii wiekowej wystartowała dwójka młodych zawodników z Polski: Amelia Kubiak i Bartosz Balcerzak. Amelia stoczyła cztery pojedynki, z których dwa wygrała i wywalczyła brązowy medal w wadze piórkowej. Bartosz Balcerzak, który wygrał efektownie pierwsze starcie, w drugim musiał uznać wyższość rywala i nie wyszedł z grupy rywalizującej w kategorii słomkowej. Tym samym po trzech dniach zawodów reprezentanci Polski mają już w swoim dorobku dwa medale złote i dwa brązowe. W sobotę do rywalizacji wejdzie ostatni kadrowicz, Paweł Jeliński, który zawalczy o medal w kategorii piórkowej.

Oficjalne wyniki walk Polaków z trzecim dniu mistrzostw:

Kategoria: 65,8kg

Frida Sofia Covarrubias Vigueras (Meksyk) pokonała Amelię Kubiak przez jednogłośną decyzję sędziów
Amelia Kubiak pokonała Anastasiię Artiukh (Ukraina) przez jednogłośną decyzję sędziów
Alisiia Stoianovska pokonała Amelię Kubiak przez jednogłośną decyzję sędziów
Amelia Kubiak pokonała Arnikę Shakoori (Iran) przez jednogłośną decyzję sędziów

Kategoria: 52,2kg

Bartosz Balcerzak pokonał Kaydena Wessona (RPA) przez poddanie, balacha, 01:41, runda 1
Yegor Zheltov (Kazachstan) pokonał Bartosza Balcerzaka przez jednogłośną decyzję sędziów

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata IMMAF 2023 odbywają się w dniach od 2 do 5 sierpnia w Abu Zabi w hali Mubadala Arena. Zawody zgromadziły 635 sportowców z ponad 40 krajów. Turniej jest kolejnym międzynarodowym wydarzeniem, w którym bierze udział reprezentacja Polski, ale też pierwszym, na które Stowarzyszenie MMA Polska powołało kadrę kadetów, czyli młodzież od 12 do 17 roku życia. Reprezentanci rywalizują pod wodzę trenera i selekcjonera kadry, Emila Różewskiego.

Zobacz także: Świetny początek Młodzieżowych Mistrzostw Świata MMA 2023

Stowarzyszenie MMA Polska, która należy do IMMAF i które powołuje kadrę Polski, powstało w roku 2019. Jest to pierwsza w kraju organizacja powołana do reprezentowania i tworzenia profesjonalnej przestrzeni dla rozwoju amatorskiego MMA. Głównym celem Stowarzyszenia jest między innymi dbanie o pozytywny wizerunek MMA, organizowanie zawodów krajowych, powoływanie kadry na międzynarodowe turnieje, a w dalszej przyszłości wprowadzenie tej dyscypliny do grona sportów olimpijskich.

Informacja prasowa