KSW 43- typowanie

Grafika - Marek Romanowski/inthecage.pl

Dwa pasy na szali, długo wyczekiwany pojedynek Damiana Janikowskiego oraz powrót Kornika. To wszystko już w sobotni wieczór podczas KSW 43. Poniżej przedstawiamy przewidywania na Wrocławską galę.

Robert Soldić (13-2) vs. Dricus Du Plessis (11-1)

Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło że Soldić bez większych problemów poradzi sobie z Dricusem. Jednak świetna kondycja, warunki fizyczne Du Plesissa stawiają wiele znaków zapytania. Myślę że wiele osób nie docenia Du Plesissa przez pryzmat tego co zrobił Soldić Mańkowskiemu. Uważam że Dricus będzie w stanie zachowywać dystans, klinczować zamęczając aktualnego mistrza by w rundach mistrzowskich go poddać. Du Plessis poddanie, 4 runda.

Typujący Soldicia: Marek, Paulina, Wojtek, Szymon, Łukasz, Kuba

Typujący Du Plessisa: Michał, Olimpia, Martyna, Jacek

Damian Janikowski (2-0) vs. Yannick Bahati (8-3)

Nie oszczędza KSW medalisty olimpijskiego w zapasach. Po Antku Chmielewskim, który już był wielkim wyzwaniem czas na szczebel wyżej jakim jest niewątpliwie Yannick Bahati. Polak po raz kolejny nie będzie faworytem. Anglik jest bardziej doświadczony, powinien być silniejszy i wykorzystywać swoją przewagę warunków fizycznych. Na papierze Damian nie powinien być zagrożeniem, jednak co chwile zakulisowo słyszymy o wielkim progresie Janikowskiego.Damian to tytan pracy, który pokazuje z walki na walkę postęp. Liczę że i tym razem uraczy nas świetnym pojedynkiem. Janikowski, TKO 2 runda.

Typujący Janikowskiego: Michał, Wojtek, Kuba, Olimpia, Paulina

Typujący Bahatiego: Szymon, Martyna, Marek, Łukasz, Jacek

Michał Andryszak (20-6) vs. Philip de Freis (14-6)

„Longer” jaki jest każdy widzi. Artysta nokautu stanie przed największą szansą w swojej karierze. Przeszkodzić będzie mu chciał Phil de Fries który po zwolnieniu z  UFC walczy ze zmiennym szczęściem. Ostatnia walka to wygrana gilotyną nad dobrze znanym w KSW, Jamesem Thompsonem. Anglik jeśli przegrywa to przez nokaut. Szczęka De Friesa nie należy do najtwardszych a defensywa do najlepszych. W konfrontacji z piekielnym uderzeniem zarówno z reki jak i nogi Polaka nie wróży to dobrze De Friesowi. Nie mam wątpliwości że Polak założy pas mistrzowski na swoich biodrach. Andryszak KO 1 runda.

Typujący Andryszaka: Michał, Wojtek, Kuba, Olimpia, Paulina, Szymon, Martyna, Marek, Łukasz, Jacek

Typujący de Friesa:

Artur Sowiński (18-9) vs. Salahdine Parnasse (10-0-1)

Klasyczny pojedynek starego wyjadacza z młodym, głodnym sukcesu wilkiem. Kornik zdaje się być pod ścianą ponieważ ewentualna przegrana bardzo mocno oddali go od upragnionego powrotu na tron kategorii piórkowej. Młody Francuz natomiast przebojem wdarł sie do KSW i zapewne będzie chciał jak najszybciej piąć się w drabince dywizji do 66 kg. W mojej opinii walka będzie bardzo równa, o wygranej może zdecydować drobny błąd lub dyspozycja dnia, stawiam jednak na wygraną Sowińskiego przez decyzje sędziów.

Typujący Sowińskiego: Michał, Paulina, Szymon, Łukasz, Jacek

Typujący Parnasse: Wojtek, Kuba, Olimpia, Martyna, Marek

Łukasz „Sasza” Chlewicki (14-7-1) vs. Norman Parke (23-6-1)

Walka niepokornego Normana, ze stonowanym Saszą, może okazać się prawdziwą mieszanką wybuchową. Przeważnie tak się dzieje, gdy spotykają się dwa różne fronty i myślę, że tak będzie i tym razem. Parke może obudzić uśpionego wilka w Łukaszu, który zawsze swoje pojedynki toczy według podręcznika, jak to się mówi – po profesorsku. A gdy się to stanie panowie mogą iść na całkiem niezłą bitkę w stójce. Irlandczyk na pewno będzie miał przewagę zasięgu, z której chętnie skorzysta, dlatego Sasza będzie musiał przez pierwsze minuty pojedynku wyczuć dystans, jeśli będzie chciał myśleć o wyrównanej wymianie ciosów. Sądzę, ze doświadczenie jakie nabył przez te lata w oktagonie pomoże mu w tym i będziemy oglądać naprawdę widowiskowy pojedynek. W klinczu i parterze również nie powinno być nudno. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, który z nich pierwszy wyczuje przeciwnika i go ustawi pod siebie w klatce. Raczej nie zobaczymy w tej walce skończenia, ale jeśli miałoby ono nastąpić, to stawiam, że ze strony Normana jednak. Jeśli jednak walka dojdzie do decyzji, tu z kolei kieruje się ku Polakowi. Obaj są po porażkach w tej samej organizacji, dlatego obaj będą chcieli się pokazać, gdyż przegrany raczej skończy swoją przygodę z KSW na ten czas. Kończąc swoje typowanie, muszę określić zwycięzce – wobec tego co wyżej pisałem, jednak daje większe szanse Normanowi. Ale wcale się nie zdziwię, jak pójdzie wszystko w drugą stronę.
Norman Parke, TKO 2 runda.

Typujący Chlewickiego:

Typujący Parke: Michał, Wojtek, Kuba, Olimpia, Paulina, Szymon, Martyna, Marek, Łukasz, Jacek

Michał Michalski (6-2) vs. David Zawada (15-3)

Michalski z walki na walkę prezentuje się co raz lepiej. Jego kariera nabrała tempa. Pytanie brzmi czy wystarczy to na Zawade który w mojej ocenie poczynił większe postępy w każdej z płaszczyzn. Doświadczenie nie będzie problemem zważywszy n to że obaj walczyli już na dużych galach przed kamerami. Wydaje mi się że to Zawada będzie faworytem, jest mocniejszy fizycznie, ostatnie walki wyglądały w jego wykonaniu świetnie. Zawada decyzja.

Typujący Michalskiego: Wojtek, Martyna

Typujący Zawadę: Michał, Kuba, Olimpia, Paulina, Szymon, Marek, Łukasz, Jacek

Kamil Selwa (10-6) vs. Antun Račić (20-8-1)

Antun Racic w KSW zadebiutował walką z Pawłem Polityło, dla którego był to zawodowy debiut w klatce. Zawodnik z ogromnym doświadczeniem wyniesionym z 29 walk, miał spore problemy z debiutantem, którego wygranej dopatrywało się wielu kibiców. Kamil Selwa to młody i utalentowany zawodnik, który zaprezentował się świetnie w walce z mocnym Anzorem Azhievem, podchodząc do tej walki ze świetną passą zwycięstw. Poprzednią porażkę poniósł z rąk Damiana Stasiaka, co nie jest żadną ujmą, a wręcz pewnego rodzaju nobilitacją, wszak z potworem z Aleksandrowa Łódzkiego wytrzymał prawie 4 minuty. I ten argument w zupełności przekonuje mnie do tego, aby bez skrupułów i kompleksów w tej walce wytypować pewne zwycięstwo Kamila Selwy przez dominację zapaśniczo-parterową, która da mu wygraną na kartach punktowych.

Typujący Selwę: Michał, Wojtek, Kuba, Olimpia, Łukasz

Typujący Racica: Szymon, Martyna, Jacek, Paulina, Marek

Maciej Kazieczko (3-1) vs. Maciej Kaliciński (3-0)

Starcie młodych wilków. Kzieczko wraca po ciężkim nokaucie z rak Szadzińskiego. Kaliciński przystąpi do pojedynku z nieskazitelnym rekordem. Wydaje mi się że pomimo porażki z Gracjanem to Kazieczko będzie faworytem. Doświadczenie w KSW, bardzo mocny klub. Maciej Kazieczko decyzja.

Typujący Kazieczko: Michał, Wojtek, Kuba, Olimpia, Szymon, Marek, Łukasz, Jacek

Typujący Kalicińskiego: Martyna, Paulina