Według nieoficjalnych źródeł, Łukasz Brzeski stoczy pojedynek na jednej z sierpniowych gal UFC, poznał też nazwisko swojego przeciwnika. Będzie nim Martin Buday, znany choćby z występów na Oktagon MMA.

Łukasz Brzeski (8-1-1) zapewnił sobie miejsce w UFC dzięki występowi na Dana White’s Contender Series. Udało mu się poddać Dylana Pottera (10-5) duszeniem zza pleców w trzeciej rundzie, jednakże walka została uznana za nieodbytą z uwagi pozytywnego wyniku Polaka przy testach antydopingowych. W jego ciele wykryto bowiem niedozwoloną substancję klomifen. 

Martin Buday (10-1) znajduje się aktualnie na fali dziewięciu zwycięstw, w przeszłości notował występy w organizacji Oktagon MMA, w której m.in znokautował Kamila Mindę (7-3). Do UFC również dostał się poprzez występ na Dana White’s Contender Series, na którym skończył przed czasem Lorenzo Hooda (12-5), czyli niedoszłego rywala Łukasza Brzeskiego. W swoim debiucie w największej organizacji na świecie zwyciężył z Chrisem Barnettem (22-8) poprzez techniczną decyzję.

Starcie odbędzie się 13 sierpnia na jednej z gal UFC cyklu Fight Night, jednakże walka wieczoru tego wydarzenia nie jest jeszcze znana.

Źródło: Nolan King/Twitter

Czy Martin Buday to dobry rywal na debiut dla Łukasza Brzeskiego?
37 votes